Ice Cream Sandwich dla Xperii Play

Paweł 8 stycznia 2012 0
Ice Cream Sandwich dla Xperii Play

Na łamach naszego bloga pojawił się już wpis, w którym objaśniłem, jak szybko i łatwo na wybranych modelach Sony Ericssona można zainstalować najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wtedy pośród wielu modeli SE, na liście zabrakło popularnej Xperii Play. Jednak nie ma co narzekać, konsolowym Sony Ericssonem zajmiemy się dziś. Poniżej dowiesz się, jak zainstalować na jego pokładzie najnowszego Androida 4.0.1.Modyfikacja pochodzi od deweloperów z XDA Developers. Jako że jest to bardzo wczesna wersja tego ROM-u, wiele rzeczy po prostu nie działa lub można spotkać wiele błędów podczas zwykłego użytkowania telefonu. Z tego co wiadomo, działają następujące funkcje: dotyk ekranu, połączenie internetowe, Wi-Fi, Bluetooth oraz odbiornik GSM – to działa na pewno. Jeżeli chodzi o inne funkcje systemu, to występują z nimi pewne problemy, dlatego też zdecydowanie odradza się instalację poniższego portu osobom, których Xperia Play jest jedynym telefonem lub użytkownikom niedoświadczonym, nieorientującym się w tym, co poniżej jest opisane.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania niżej zamieszczonych instrukcji.

Do pobrania

Instrukcja

  1. Flashuj KERNEL (plik boot.img);
  2. Uruchom urządzenie w trybie Recovery;
  3. Wybierz opcje wipe data/factory reset oraz wipe cache;
  4. Zainstaluj zawartość archiwów ALPHA 1, a następnie ALPHA 2;
  5. Zainstaluj Dalvik Cache Hack;
  6. Zainstaluj NastyPlay.zip;
  7. Zrestartuj urządzenie.

Od tej pory Ice Cream Sandwich powinien działać na twojej Xperii Play. Więcej informacji na temat opisanej wyżej modyfikacji można zaczerpnąć na forum XDA Developers.