Snapseed w Google Play oraz za darmo w App Store

Paweł 7 grudnia 2012 0

Nadszedł w końcu dzień o którym pracownicy Google’a mówili do dawna. Aplikacja Snapseed w końcu pojawiła się w platformie Google Play, umożliwiając tym samym użytkownikom Androida dostęp do genialnego i potężnego narzędzia służącego modyfikacji zdjęć. Na wydaniu androidowej wersji aplikacji zyskali także użytkownicy iOS-a, ponieważ Snapseed w App Store stał się pozycją darmową.Można by stwierdzić, że Snapseed to nic nowego w Google Play i dostępnych jest już wiele aplikacji, które pozwalają zarządzać zdjęciami na Androidzie. Nic bardziej mylnego.

Aplikacja oferuje szereg funkcji charakterystycznych dla profesjonalnego edytora fotograficznego (oczywiście na miarę smartfonów). Entuzjaści tego rodzaju aplikacji znajdą tutaj takie smaczki jak automatyczna korekta zdjęć, przycinanie kadrów, obracanie, zarządzanie jasnością, kontrastem i wiele innych opcji.

Nie mogło też zabraknąć filtrów rodem z Instagramu. Użytkownicy Androida przy pomocy Snapseeda mogą potraktować fotografie jednym z ośmiu dostępnych filtrów i każdy z nich jest na swój sposób unikatowy.

Aplikacja jest wspaniale zintegrowana z usługą Google+ co nie jest bez znaczenia dla pasjonatów fotografii. Podobną nowość zyskała zresztą odsłona Snapseeda dla iOS-a, tuż obok zmiany ceny 4,99 dolara na bezpłatną.

Aplikacja Snapseed dla Androida oraz iOS-a dostępne są odpowiednio w Google Play oraz App Store. Aby jednak móc zainstalować aplikację na systemie Google’a, wymagane jest posiadanie urządzenia z Androidem w wersji przynajmniej 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Warto zwrócić uwagę, że aplikacja Snapseed swojego czasu zyskała wyróżnienie aplikacji roku w App Store.