Apollo, odtwarzacz dla Cyanogena, usunięty z Google Play

Paweł 25 listopada 2012 0

Deweloperzy CyanogenModa od wielu miesięcy mówili o przygotowywanym przez siebie programie Apollo, który miał być idealnym odtwarzaczem dla Androidów z zainstalowanym ROM-em CyanogenMod. Gdy aplikacja została już udostępniona, zajęło jej dokładnie 4 dni aby być usuniętą.Powodem jej usunięcia okazało się być zastosowanie cudzego sposobu na wyświetlanie tekstów do piosenek. Jak tłumaczy Andrew Neal, twórca aplikacji:

Cześć, do tych którzy z Was którzy zauważyli, że Apollo i Apollo+ nie są już dostępne w Google Play – wiedzcie, że Musixmatch złożył zażalenie i usunął aplikacje z uwagi na naruszenie praw autorskich, wykorzystanych w systemie wyświetlania tekstów w Apollo. Szukam najlepszego sposobu aby się z tym uporać i będę próbował wrzucić Apollo do Google Play ASAP.

O Apollo pisałem już na łamach naszego bloga. Aplikację cechuje bogaty zasób funkcji oraz ciekawy interfejs, którym można zarządzać poprzez stosowanie specjalnych skórek. Aplikacja jest wciąż dostępna na stronie projektu, czyli pod tym adresem.