Nie zamieścisz już komentarza w Google Play bez konta Google+

Paweł 27 listopada 2012 0

Zapowiadane kilka dni temu zmiany w Google Play właśnie weszły w życie. Jedną z tych nowości jest konieczność posiadania konta w serwisie Google+ aby móc komentować aplikacje.Ostatnia krzta prywatności w Google Play została zniesiona. Koniec z anonimowymi komentarzami, najczęściej nie mającego nic wspólnego z konstruktywnymi wypowiedziami. Od teraz, jeżeli zechcesz zamieścić komentarz w Google Play musisz zalogować się do platformy przy pomocy danych logowania Google+.

A jeżeli takowego konta nie masz to cóż... musisz założyć.

Taka zmiana jest kolejnym krokiem Google’a w dążeniu do unifikacji swoich usług. Dzięki takiej zmianie serwis społecznościowy wyszukiwarkowego koncernu zyska wielu nowych użytkowników, choć nie jest to jedyny atut nowego rozwiązania w Google Play.

Dzięki wprowadzeniu obligatoryjnego posiadania konta w Google Plus użytkownicy teraz będą bardziej rozważni w swoich opiniach, ponieważ każda z nich będzie podpisana imieniem i nazwiskiem. Mogę się założyć, że dzięki temu komentarzy będzie znacznie mniej i będą one znacznie bardziej konstruktywne niż dotychczas.

Komentarze pod aplikacjami zamieszczone przed wprowadzoną zmianą zostały opatrzone nickiem Użytkownik Google.