Aktywacja gestów multitouch na Xperii X10 – aktualizacja

Paweł 7 kwietnia 2011 16
Aktywacja gestów multitouch na Xperii X10 – aktualizacja

System Google Android działa na telefonach Sony Ericsson X10  bez najmniejszych problemów. Jest jednak pewna niedogodność, której mogą doświadczyć użytkownicy tych zabawek, a mianowicie brak pełnosprawnej obsługi gestów multitouch. Co ciekawe, konfiguracja sprzętowa wspomnianych wyżej urządzeń nie stawia żadnych przeszkód omawianym gestom. Trudno powiedzieć, dlaczego są one nieaktywne na tych urządzeniach. Wiadomo jednak jak to naprawić. Pewna grupa deweloperów opracowała pewien poradnik, który wspaniale wyjaśnia, jak odblokować gesty multitouch na poszczególnych Sony Ericssonach Xperia: X10, X10 Mini, X10 Mini Pro. Wystarczy zainstalować jeden program, aby przełamać bariery smartfona. Nie potrzebujesz tutaj nawet posiadać dostępu do roota, a odblokowanymi gestami będziesz mógł się posługiwać chociażby w przeglądarkach internetowych czy aplikacji Google Maps. Oczywiście tych pozycji jest znacznie więcej.

Poradnik

  1. Pobierz paczkę z odpowiednimi sterownikami multitouch dla Xperii i wypakuj ją na pulpicie.
  2. Wejdź do pobranego folderu Dual Touch, następnie Flash Dual Touch Drivers i uruchom aplikację X10FlashTool.exe.
  3. Powinien wyświetlić ci się ekran z różnymi telefonami. Wybierz ten, którego jesteś posiadaczem. Wówczas powinien pojawić się komunikat systemowy z prośbą o podłączenie do komputera zgodnego urządzenia w trybie Flash. Nie przejmuj się na razie tym komunikatem – zostaw go.
  4. Wprowadź urządzenie w tryb flash, czyli wyjmij z niego baterie i podłącz je do komputera poprzez kabel USB.
  5. Naciśnij i trzymaj przycisk Wstecz, wkładając w trakcie tego trzymania do urządzenia baterię. Przycisk trzymaj tak długo, aż zapali się zielona dioda. Gdy to nastąpi, możesz nacisnąć ok na komunikacie pozostawionym w punkcie 3.
  6. Jeśli urządzenie zostało pomyślnie wprowadzone w tryb flashowania, naciśnij w oknie programu przycisk Flash. Zostaniesz wówczas poproszony o wskazanie oprogramowania.
  7. Wybierz opcję Enable Dual Touch a następnie ok.
  8. Jeśli sterowniki zostaną pomyślnie zainstalowane, odłącz urządzenie od komputera i uruchom je ponownie.
  9. Sprawdź, czy gesty multitouch poprawnie działają, na przykład dzięki przeglądarce internetowej.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania się do powyższych instrukcji.