Instalacja Androida 4.0.1 ICS na Sony Ericssonach Xperia: arc S, neo V, ray

Paweł 23 grudnia 2011 0
Instalacja Androida 4.0.1 ICS na Sony Ericssonach Xperia: arc S, neo V, ray

Sony Ericsson, jako jeden z niewielu producentów smartfonów, od razu po zaprezentowaniu przez Google’a Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, zapowiedział, że udostępni tę aktualizację oprogramowania wszystkim smartfonom z linii Xperia, których specyfikacja na to pozwoli. W przeciwieństwie do HTC, Samgunga, LG czy Motoroli, Sony Ericsson naprawdę wziął się do pracy i niedawno udostępnił deweloperom wersje alpha systemu ICS 4.0 dla telefonów: Xperia arc S, Xperia neo V oraz Xperia ray. Jeżeli jesteś posiadaczem jednego z wymienionych urządzeń i chciałbyś doświadczyć Androida 4.0 już teraz, to zapraszam do rozwinięcia.Wersja alpha tych publikacji oznacza, że są to bardzo wczesne wydania systemów, pełne błędów i niedziałających funkcji. Dlatego m.in. są one dostępne wyłącznie dla deweloperów, którzy w razie jakichś komplikacji będą wiedzieli, jak sobie z nimi poradzić. W Androidzie 4.0 ICS dla wspomnianych wyżej telefonów nie działa na przykład odbiornik Wi-Fi, Bluetooth, a nawet nie ma możliwości wykonywania połączeń. Z tego powodu stosowanie niżej zamieszczonych instrukcji zalecam wyłącznie doświadczonym użytkownikom, których modyfikowany telefon nie jest telefonem używanym na co dzień.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

Przed przystąpieniem do wgrywania Androida 4.0 upewnij się, że masz zainstalowaną możliwie najnowszą oficjalną wersję systemu dla swojego urządzenia, np. 4.0.2.A.0.42, co może być sprawdzone poprzez ustawienia telefonu. Jeżeli się okaże, że jest dostępna nowsza wersja systemu, zainstaluj ją przy pomocy Sony Ericsson’s PC Companion.

Instrukcja

 1. Odblokuj bootloader swojego urządzenia dzięki witrynie unlockbootloader.sonyericsson.com.
 2. Pobierz odpowiednią dla twojego urządzenia wersję Androida 4.0 Ice Cream Sandwich:
  1. arc S
  2. neo V
  3. ray
 3. Zainstaluj SDK Androida i ustaw adb/fastboot (jeżeli nie masz pojęcia odnośnie adb czy fastboota, lepiej dla ciebie będzie, jak odpuścisz sobie stosowanie tego poradnika).
 4. Pliki pobrane w punkcie drugim wypakuj do folderu fastboot.
 5. Używając konsoli nawiguj do folderu fastboota. Znajdziesz tutaj trzy pliki, które musisz sflashować przy pomocy fastboota. Upewnij się, że zastąpiłeś tekst zapisany kursywą dokładną ścieżką, gdzie znajdują się pliki boot.img, userdata.img oraz system.img:
  1. fastboot flash boot ..\Fastboot\Xperia_arcS_ICS_alpha\boot.img
  2. fastboot flash userdata ..\Fastboot\Xperia_arcS_ICS_alpha\userdata.img
  3. fastboot flash system ..\Fastboot\Xperia_arcS_ICS_alpha\system.img
 6. Zrestartuj telefon.