Zaktualizowany Gmail dla iOS-a i Androida

Paweł 4 grudnia 2012 0

Pamiętacie jak w październiku pisałem o Gmailu 4.2 Androida? Wtedy jeszcze update był nieoficjalny, choć w pełni funkcjonalny. Dziś ta odsłona Gmaila, niemal w niezmienionej formie, dostępna jest w Google Play. Co więcej, koncern z Mountain View zaktualizował również ten sam tytuł w App Store.Gmail dla Androida

Niestety, aktualizacja, mimo wprowadzania kilku istotnych funkcji, w żaden sposób nie jest rewolucyjna. Nowy Gmail to przede wszystkim możliwość powiększania widou gestem pinch to zoom a także łatwiejsze archiwizowanie czy usuwanie wiadomości poprzez wykonywanie specjalnego gestu. Dziś Google robi z tego wielkie wydarzenie, że jego aplikacja w końcu jest zdolna do takich czynności. Prawda jest jednak taka, że Gmail od dawna powinien te funkcje oferować, a szczycenie się ich wdrożeniem w dzisiejszych czasach jest co najmmniej nie na miejscu. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak poważny koncern jak Google.

Nowy Gmail dla Androida może się schować za swoją „bliźniaczką” udostępnioną kilka godzin temu w App Store, ale o tym niżej. Nowego Gmaila ściągniecie bezpłatnie z Google Play.

Gmail dla iOS-a

Gmail dla iOS-a to coś znacznie więcej niż wprowadzenie oczywistych dla dzisiejszych aplikacji mechanizmów funkcjonowania. Przede wszystkim aplikacja została w znaczny sposób odświeżona. Jej interfejs świetnie komponuje się z interfejsem Google Chrome’a, YouTube’a czy aplikacji Translate. Jest minimalistycznie, czysto i funkcjonalnie. Ponadto pojawiła się możliwość korzystaniu z wielu kont naraz, wdrożono przewidywanie tekstu podczas wyszukiwania fraz w mailach oraz pojawiło się „nieskończone przewijanie” skrzynki odbiorczej, co oznacza, że aplikacja będzie automatycznie w tle ładować kolejne wiadomości w miarę ich przewijania.

Oprócz tego pojawiła się możliwość szybkiej odpowiedzi na zaproszenia z Kalendarza Google oraz dodano interaktywne postowanie w Google+.

Nowy Gmail z oznaczeniem 2.0 dostępny jest za darmo w App Store.