Gmail 4.2 dla Androida z wygodniejszym powiększaniem obrazu

Paweł 13 października 2012 0

Kilka dni temu w Sieci, za sprawą serwisu Android Police, zaczęto mówić o nadchodzącej aktualizacji dla aplikacji Gmail, która ma wyposażyć aplikację w dwie niesamowicie użyteczne funkcje. O jakich nowościach mowa?Pierwszą z nich jest implementacja wyczekiwanego od dawna gestu pinch to zoom, który – podobnie jak m. in. w przypadku systemowych aplikacji iOS-a – pozwala użytkownikom powiększać konkretną część przeglądanego elementu. Gest zwany jest także „uszczypnij i puść” jednak, anglojęzyczna nazwa dosadniej obrazuje o co chodzi.

Drugim ficzerem jest możliwość ekspresowego archiwizowania i usuwania wybranych maili. Wygląda to bardzo podobnie jak usuwanie powiadomień, ponieważ wystarczy tylko przesunąć palcem wzdłuż konkretnej wiadomości aby ją zarchiwizować lub usunąć. To czym będzie skutkowało przesunięcie wzdłuż maila jest do sprecyzowania w ustawieniach aplikacji. A jeżeli taka czynność zostanie samoistnie wykonana, to będzie możliwość jej cofnięcia.

Nowy Gmail, choć oficjalnie dostępny nie jest, dzięki chłopakom z AndroidPolice może być pobrany już teraz. Wystarczy wejść pod ten adres i ściągnąć .APK. Na podlinkowanej stronie dostępna jest też szczegółowa instrukcja wyjaśniająca instalację aplikacji.

źródło