NaviExpert i AutoMapa Europe dla Androida

Paweł 6 grudnia 2012 1

Tak, zgadza się, AutoMapa była wcześniej dostępna w Google Play. Tym razem jednak postanowiono ją zaktualizować i AutoMapę Poska wcielić w pakiet AutoMapa Europe. Ponadto w Google Play pojawiła się nawigacja NaviExpert.Skoro już zaczęliśmy od AutoMapy, to idźmy dalej.

Jeżeli dotychczas korzystałeś z aplikacji AutoMapa, to w Google Play powinna pojawić ci się aktualizacja aplikacji do tytułu AutoMapa Europe. Spokojnie, to tylko nazwa. Jeżeli postanowisz wykupić abonament na korzystanie z pełnego pakietu nawigacyjnego Europe, oprócz używanych map Polski zyskasz również mapy 43 innych krajów, które zaimplementowano w aplikacji dzięki współpracy z Navteq.

Tygodniowa subskrypcja kosztuje 23,99 zł, 3-miesięczna 89,90 zł a roczna 219,99 zł. Gdy licencja wygaśnie będziesz mógł wciąż przeglądać mapy offline oraz będziesz miał dostęp do bazy punktów POI jednak system nawigacji zostanie zablokowany.

W przypadku NaviExperta chodzi o zupełnie nowy produkt.

Jeżeli korzystaliście z usług NaviExperta wcześniej, to z udostępnieniem tego systemu dla Androida praktycznie nic się nie zmieniło. Szczególnymi ficzerami tej nawigacji jest obsługa ostrzeżeń przez CB oraz specjalna funkcja wyznaczania trasy z omijaniem korków. Mapy są aktualizowane codziennie, aplikacja wyświetla informacje o natężeniu ruchu, dysponuje porównywarką cen paliw oraz – jak czytamy w Google Play – umożliwia „unikanie mandatów” poprzez wyświetlanie ostrzeżeń o fotoradarach i kontrolach drogowych.

Użytkownicy instalujący NaviExperta otrzymują bezpłatny 7-dniowy okres próbny w trakcie którego mogą korzystać ze wszystkich funkcji programu całkowicie za darmo. Gdy czas testowania dobiegnie końca będzie można z powrotem wykupić miesięczną (14,99 zł) lub roczną (99 zł) licencję na używanie aplikacji. Nieprzedłużenie abonamentu nie zablokuje całkowicie aplikacji, a wyłącznie system nawigacji – pozostałe funkcje takie jak przeglądanie mapy, porównywarka cen paliw, punkty POI itd. wciąż będą możliwe do używania.

Do pobrania z Google Play.