Jak wyświetlić zapisane hasła WiFi na Androidzie

Paweł 16 kwietnia 2011 3
Jak wyświetlić zapisane hasła WiFi na Androidzie

Zdarzają się sytuacje, w których potrzeba „wyciągnąć” z telefonu hasła do punktów WiFi. Z pewnością nie robi się tego często, ale bywa, że trzeba to zrobić i koniec. Niestety, telefony nie wyświetlają w ustawieniach WiFi haseł do punktów dostępowych z którymi się łączyły, a czasem może być to problemem. Dlatego też poniżej znajdziesz krótki poradnik, jak wydobyć z wnętrzności Androida hasła do wszystkich punktów dostępowych, z którymi kiedykolwiek się łączyłeś.Na wstępie należy zaznaczyć, że użytkownicy, którzy nie mają uprawnień roota, nie mają potrzeby czytać dalej, ponieważ  metoda „wydobywania” haseł z  Androida wymaga dostępu do plików systemowych. Będziesz również potrzebował takiego eksploratora plików, który będzie w stanie wyświetlać wszystkie lokalizacje w systemie, a nie tylko te, które są widzialne dla zwykłego, niezrootowanego użytkownika. Przykładem takich programów są Root Explorer lub Super Manager (Professional Edition).

Poradnik

  1. Uruchom jeden z wymienionych wyżej programów i nawiguj za jego pomocą do lokalizacji roota /data/misc/wifi.
  2. Znajdź w otworzonej lokalizacji plik wpa_supplicant.conf i otwórz go (Root Explorer po wskazaniu tego pliku automatycznie wyświetli edytor tekstowy z zawartością pliku).
  3. Znajdź na liście wybrany punkt dostępowy WiFi do którego hasło chcesz odzyskać. Następnie przyjrzyj się wierszowi „psk”. Tuż po znaku = będzie wyświetlone żądane hasło. Poniżej zostały one zamglone.