Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla Desire S

Paweł 10 stycznia 2012 2
Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla Desire S

Pora na kolejny poradnik, w którym wyjaśnię, jak można wyposażyć w Androida 4.0 Ice Cream Sandwich kolejne urządzenie od HTC, wciąż oczekujące na oficjalny update. Chłopaki z XDA Developers po raz wtóry wykazały się niemałymi umiejętnościami i udostępnili niemal w pełni funkcjonalny ROM Androida ICE dla Desire S.
Działają następujące funkcje: dźwięk, 2G/3G, obsługa kart pamięci, Wi-Fi, czujniki, słuchawki, Bluetooh, EGL, zrzuty ekranu, mikrofon, gry 3D, akceleracja 3D i odtwarzanie wideo. Występują problemy z działaniem kamery oraz tetheringiem, ale dla zaawansowanych użytkowników nie powinien być to żaden problem.

Jeżeli twój Desire S jest zrootowany i używasz custom recovery, a ponadto nie jest to twój jedyny telefon, to koniecznie wypróbuj opisywanego ROM-a.

Potrzebujesz:

Instrukcja

 1. Pobierz paczkę z paczką ICS dla Desire S i umieść ją bezpośrednio na karcie pamięci urządzenia.
 2. Zrestartuj urządzenie, uruchamiając tryb recovery.
 3. Wybierz opcję Nandroid backup.
 4. Tradycyjnie, wipe data/factory reset, wipe cache oraz wipe dalvik cache.
 5. Wybierz opcję install zip from sdcard i wskaż skopiowaną w punkcie pierwszym paczkę.
 6. Poczekaj chwilę, aż smartfon dokona odpowiednich zmian. Jeżeli proces zostanie zakończony, zrób to samo w przypadku paczki Google Apps.
 7. Zrestartuj telefon.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.

Więcej informacji na temat zamieszczonego wyżej poradnika można zaczerpnąć na forum XDA Developers.

 • Rafał

  Dzień dobry, czy ktoś mógłby mi zainstalować Ice Cream Sandwich na ZTE Balde (Red Bull One)? Albo jhakis inny szybszy system od tego który jest na tym smartfonie. Oczywiście zapłacę. Proszę o kontakt, dotyczy Warszawy. Dziękuję, Rafał 505 503 111

  • Paweł

   Poszukaj na forum XDA Developers. Nie jest to popularny telefon, ale na pewno coś tam znajdziesz, a i nie będziesz musiał dodatkowo płacić.