Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla Desire S

Paweł 10 stycznia 2012 2
Android 4.0 Ice Cream Sandwich dla Desire S

Pora na kolejny poradnik, w którym wyjaśnię, jak można wyposażyć w Androida 4.0 Ice Cream Sandwich kolejne urządzenie od HTC, wciąż oczekujące na oficjalny update. Chłopaki z XDA Developers po raz wtóry wykazały się niemałymi umiejętnościami i udostępnili niemal w pełni funkcjonalny ROM Androida ICE dla Desire S.
Działają następujące funkcje: dźwięk, 2G/3G, obsługa kart pamięci, Wi-Fi, czujniki, słuchawki, Bluetooh, EGL, zrzuty ekranu, mikrofon, gry 3D, akceleracja 3D i odtwarzanie wideo. Występują problemy z działaniem kamery oraz tetheringiem, ale dla zaawansowanych użytkowników nie powinien być to żaden problem.

Jeżeli twój Desire S jest zrootowany i używasz custom recovery, a ponadto nie jest to twój jedyny telefon, to koniecznie wypróbuj opisywanego ROM-a.

Potrzebujesz:

Instrukcja

  1. Pobierz paczkę z paczką ICS dla Desire S i umieść ją bezpośrednio na karcie pamięci urządzenia.
  2. Zrestartuj urządzenie, uruchamiając tryb recovery.
  3. Wybierz opcję Nandroid backup.
  4. Tradycyjnie, wipe data/factory reset, wipe cache oraz wipe dalvik cache.
  5. Wybierz opcję install zip from sdcard i wskaż skopiowaną w punkcie pierwszym paczkę.
  6. Poczekaj chwilę, aż smartfon dokona odpowiednich zmian. Jeżeli proces zostanie zakończony, zrób to samo w przypadku paczki Google Apps.
  7. Zrestartuj telefon.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.

Więcej informacji na temat zamieszczonego wyżej poradnika można zaczerpnąć na forum XDA Developers.