5 aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla Androida 4.0

Paweł 31 marca 2012 0
5 aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla Androida 4.0

Głównym zamysłem Google’a, tworząc Androida Ice Cream Sandwich, była unifikacja świata tabletów z telefonami. I choć póki co jedynym smartfonem rozprowadzanym z Androidem ICS jest Galaxy Nexus, to liczą się chęci koncernu. Najważniejszym elementem unifikacji systemu jest nowy interfejs. Inżynierowie z Mountain View postanowili zmodyfikować nieco interfejs Androida 4.0 Honeycomb, dodając do niego coś od siebie, i tak powstał Ice Cream Sandwich. Od momentu udostępnienia tego systemu, różni deweloperzy postanowili zaktualizować swoje aplikacje, aby były one w pełni kompatybilne z najnowszym systemem Google’a, i to nie tylko funkcjonalnie, ale także pod kątem wyglądu interfejsu. Poniżej 5 takich aplikacji, które swoim nowym interfejsem idealnie wpasowują się w konwencję Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.Bump

Bump to popularna aplikacja, służąca ekspresowej wymianie danych pomiędzy dwoma smartfonami poprzez charakterystyczny gest „zderzenia” obu urządzeń. Wystarczy określić, jakie informacje chciałoby się wymienić z innym użytkownikiem, następnie aktywować Bluetooth i upewnić się, że druga osoba poczyniła analogiczne kroki. Wymieniać można się kontaktami, zdjęciami i innymi drobnymi informacjami – np. muzyka nie jest obsługiwana. Aplikacja wymaga od urządzeń protokołu Bluetooth i jest dostępna za darmo w Google Play.

Calculations 4.0

Drugą świetnie dostosowaną do systemowego interfejsu jest aplikacja Calculations 4.0. Jak można wywnioskować po nazwie aplikacji, jest to coś na kształt kalkulatora, z tą różnicą, że ta pozycja oferuje znacznie więcej funkcji niż zwykłe liczydło elektroniczne. Deweloper aplikacji reklamuje ją jako narzędzie o pięciu funkcjach i faktycznie tak jest. Calculations 4.0 to: zaawansowany kalkulator liczbowy, konwerter jednostek, konwerter miary, kalkulator kredytowy oraz kalkulator napiwków. To wszystko brzmi świetnie, a jeszcze lepiej funkcjonuje. Dla bardziej wymagających, w Play dostępna jest też wersja Pro tego narzędzia.

Dropbox

Tej aplikacji raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ powinna być ona rozpoznawalna nie tylko przez użytkowników Androida, ale też zwykłych pecetowych użytkowników. Ta pozycja umożliwia przechowywanie w chmurze najróżniejszych plików, a dzięki dostępności aplikacji Dropbox na wiele systemów, udostępnione pliki można ściągać na różnego rodzaju urządzenia. Nowy Dropbox wygląda naprawdę świetnie i dostępny jest za darmo w Play.

Notes for ICS

Aplikacja Notes for ICS to nic innego, jak zaawansowany system zarządzania notatkami. Dzięki kompatybilności z Google Tasks, aplikacja wydaje się być naprawdę użyteczna. Jej interfejs, podobnie jak innych wszystkich opisanych tutaj pozycji, idealnie wkomponowuje się konwencję Androida ICS. Dodatkowo można korzystać z bardzo fajnych widżetów oraz z wygodą używać aplikacji na tabletach. Dostępna za darmo w Google Play.

MX Video Player

W Google Play dostępna jest także pewien odtwarzacz multimedialny, który nie dość że jest funkcjonalny, to dodatkowo jest dopasowany do systemowego interfejsu. Program obsługuje mnóstwo różnych formatów dźwiękowych oraz wideo. Pozwala korzystać z gestu Pinch Zoom, umożliwia przewijanie napisów i jest pierwszym multimedialnym odtwarzaczem dla Androida z obsługą wielordzeniowego kodowaniu. Podobnie jak inne pozycje, aplikacja dostępna jest za darmo.