Jak zmienić wyświetlaną nazwę operatora na iOS?

Paweł 15 lutego 2011 0
Jak zmienić wyświetlaną nazwę operatora na iOS?

W górnym lewym rogu interfejsu iPhone’a, na Status Barze, wyświetlany jest stan zasięgu GSM oraz nazwa operatora, z którego się korzysta. Okazuje się, że tę drugą pozycję można szybko i bezproblemowo zamienić na dowolny napis. Powodów dla których wykonuje się taką czynność jest wiele. Jednym z ważniejszych jest kwestia używania sieci Play z iPhone’em. Otóż urządzenie nie odczytuje jej jako Play tylko POL i taki też napis widnieje na Status Barze, co – trzeba przyznać – nie wygląda ciekawie. Dla takich i innych powodów powstała aplikacja FakeOperator.

Instrukcja

Wymogiem przy zmianie nazwy operatora jest posiadanie urządzenia, którego oprogramowanie zostało wcześniej odpowiednio odblokowane.

  1. Uruchom Cydię i pobierz aplikację FakeOperator.
  2. Zrestartuj urządzenie.
  3. Wejdź w ustawienia iPhone’a, a następnie zakładkę FakeOperator.
  4. W polu Fake Operator wpisz tekst*, który ma zostać wyświetlony w żądanym miejscu.
  5. Aktywuj Enable Fake Operator.
  6. Po wyjściu z ustawień aplikacji, obok wskaźnika zasięgu, natychmiastowo powinien pojawić się określony w punkcie 4 tekst.

*Najlepiej by było, aby definiowany przez ciebie tekst nie zawierał więcej niż dziesięć znaków. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, żądany napis będzie się przesuwać z prawej do lewej strony, co również nie wygląda estetycznie.

Aby powrócić do pierwotnych ustawień, czyli do wyświetlania prawowitej nazwy operatora, należy wejść w ustawienia FakeOperator i usunąć wpisany wcześniej tekst – pole ma być puste. Wówczas po wyjściu z programu, ekspresowo pojawi się oryginalna nazwa.