iPad jako dodatkowy ekran komputera

Paweł 29 listopada 2012 0

Jeżeli jesteś dajmy na to grafikiem, to idea korzystania z kilku ekranów nie powinna być dla ciebie pomysłem abstrakcyjnym. Do tego celu najlepiej jest jednak zaopatrzyć się w dodatkowy monitor. Ale jeżeli do profesjonalnego grafika jest ci daleko i jesteś ciekaw jak to jest pracować na dwóch ekranach, a dodatkowo masz iPada, to poznaj aplikację Air Display.Jej zadaniem jest służenie ci jako dodatkowy zewnętrzny ekran, do zwykłego peceta lub Maka. Aplikacja do poprawnego funkcjonowania wymaga połączenia Wi-Fi oraz zainstalowanego desktopowego klienta.

Gdy już zaopatrzysz się w aplikację z App Store’a, zainstaluj wspomnianego klienta (zgodny z Windowsem XP, Vistą, 7 oraz Mac OS X). Następnie upewnij się, że zarówno iPad, jak i komputer są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Uruchom ikonę programu na komputerze i poczekaj na identyfikację iPada. Wówczas w mgnieniu oka na iPadzie powinna pojawić się część ekranu.

Air Display inteligentnie zarządza położeniem okien i oferuje proste nawigowanie po ekranie. Za myszkę służy twój palec i aby np. wykonać gest naciśnięcia prawego przycisku myszy, należy przytrzymać palec na wybranym elemencie pulpitu.

Choć wygoda takiego rozwiązania pozostawia wiele do życzenia i Air Display raczej nie sprawdzi się w codziennym użyciu, to warto sprawdzić jak ogółem działają tego typu programy.

Koszt tej pozycji to jedyne dziesięć dolarów i można ją ściągnąć z App Store’a.