Wprowadzanie iPhone’a 4S w tryb DFU

Paweł 3 listopada 2011 0
Wprowadzanie iPhone’a 4S w tryb DFU

Tryb DFU to osobliwość produktów Apple’a z systemem iOS. Jest on bardzo pomocny użytkownikom, którzy przystępują do jailbreaku lub doświadczyli bliżej nieokreślonych komplikacji na swoim systemie, dla których ratunkiem jest wyłącznie ponowne wgranie oprogramowania. Niestety, często się zdarza, że urządzenie uruchamia się tylko do pewnego momentu, w efekcie czego nie można odtworzyć jego ustawień fabrycznych. W takim przypadku tryb DFU jest zbawienny. Poniżej opiszę, jak można wprowadzić iPhone’a 4S w rzeczony tryb, choć nie da się ukryć, że te same instrukcje można zastosować na każdym innym urządzeniu Apple’a z iOS-em.Tryb DFU to skrót od Device Firmware Upgrade. Można powiedzieć, że jest to stan iPhone’a, w którym należy wgrać oprogramowanie. Jeżeli doświadczysz jakichś dziwnych problemów ze swoim softem, to najlepiej jest odtworzyć ustawienia fabryczne i po sprawie. A tryb DFU aktywuje się następująco:

  • uruchom program iTunes oraz podłącz włączony telefon do komputera;
  • wyłącz telefon;
  • przytrzymaj przez  5 sekund przycisk power;
  • do przycisku power „dociśnij” przycisk home i trzymaj oba klawisze przez 10 sekund;
  • zwolnij przycisk power i trzymaj tylko home przez 20 sekund, aż na ekranie komputera nie pojawi się komunikat, że twoje urządzenie działa w trybie awaryjnym.

Jeżeli iPhone będzie w trybie DFU to nie zostaniesz o tym w żaden sposób poinformowany na ekranie urządzenia, jednak komputer z powodzeniem telefon wykryje. Gdy w iTunes pojawi się komunikat, że iPhone działa w trybie awaryjnym, to naciśnij przycisk odpowiedzialny za odtworzenie oprogramowania i poczekaj cierpliwie aż soft zostanie wgrany. Po pomyślnym zakończeniu procesu telefon uruchomi się ponownie i poprosi o skonfigurowanie.