Turn to Hangup – łatwe przerywanie połączeń na iOS-ie

Paweł 17 sierpnia 2012 0

Niedawno pisałem o potencjalnych nowościach, które pojawią się w systemie Windows Phone 7.8, a jedną z nich jest możliwość wyciszania dźwięków nadchodzących połączeń poprzez obrócenie smartfona ekranem do ziemi. Okazuje się, że coś podobnego, i to bez dodatkowej aktualizacji, można zaimplementować na iOS-ie. Wystarczy zainstalować Turn to Hangup.Aplikacja, choć nie oferuje dokładnie tego samego co zmierza z Windows Phone’em 7.8, to umożliwia korzystanie z dwóch podobnych opcji. Pierwszą z nich jest tytułowa turn to hangup, polegająca na tym, że gdy ktoś będzie do ciebie dzwonił, to po obróceniu urządzenia ekranem do dołu przychodzące połączenie zostanie automatycznie dezaktywowane.

Druga opcja – Shake to silence – polega na tym, że gdy ktoś będzie do ciebie dzwonił, ale zechcesz jedynie wyciszyć sygnał przychodzącego połączenia, to wystarczy że potrząśniesz urządzeniem, a przychodzące połączenie wciąż będzie widoczne na ekranie.

Obiema opisanymi opcjami zarządza się po zainstalowaniu aplikacji w ustawieniach iOS-a. Narzędzie Turn to Hangup dostępne jest w Cydii całkowicie za darmo.