Co nowego przyniesie Windows Phone 7.8?

Paweł 14 sierpnia 2012 0

Niebawem oficjalnie zadebiutuje system Windows Phone 8, wprowadzając wiele udoskonaleń dla obecnego WP 7.5. Niestety, obecni użytkownicy nie będą mogli zaktualizować swoich urządzeń do WP8, jednak zostaną oni uraczeni Windows Phone’em w wersji 7.8. I choć oficjalna lista zmian i nowośc tej wersji oprogramowania nie jest znana, dziś wypłynęły pewne dokumenty, które potencjalne je wykazują.W posiadanie owych weszli redaktorzy serwisu SmartPhoneFrance, dzięki uprzejmości fińskiego oddziału Nokii. Może to oznaczać, że w wymienione niżej funkcje zostaną wyposażone wyłącznie smartfony z serii Nokia Lumia, choć nie jest to nic pewnego.

Po pierwsze, użytkownicy mają otrzymać zaktualizowaną aplikację do zdjęć, dzięki której będzie można korzystać z funkcji Inteligentnych Zdjęć Grupowych, pojawi się opcja action shoot, zdjęcia panoramiczne oraz samowyzwalacz. Microsoft wyposaży Windows Phone’a 7.8 także w możliwość współdzielenia połączenia Wi-Fi, czyli po prostu tethering.

Ponadto wyczytano, że smartfony z Windows Phone’em 7.8 będą mogły wyciszać przychodzące połączenia, dźwięki SMS-ów czy alarmów poprzez zwyczajne odwracanie urządzenia. Oprócz tego system ma zostać domyślnie wyposażony w takie aplikacje jak Nokia Counter czy Contact Share.