Contacts Share – zarządzanie wizytówkami vCard w telefonach Nokia Lumia

Paweł 30 lipca 2012 0

Nokia bardzo troszczy się o swoich użytkowników, zwłaszcza tych, którzy korzystają z telefonów Nokia Lumia. W platformie Marketplace często pojawiają się aplikacje od fińskiego koncernu, które na różny sposób ułatwiają korzystanie z Windows Phone’a. Niestety, mimo pogoni Nokii za nowościami, czasem zapomina się o doszlifowaniu podstawowych funkcji telefonu. Przykładem jest sposób zarządzania kontaktami. Wiedzieliście, że Windows Phone nie umożliwia wysyłania kontaktów jako wizytówki vCard? Z pomocą jednak przychodzi aplikacja Contacts Share.Contacts Share pobiera informacje z huba People, umożliwiając wybranie jednego z kontaktów i zrobienie z niego wizytówki vCard. Tę wizytówkę można wysłać SMS-em, mailem czy eksportować do huba People.

W trakcie tworzenia wizytówki można określić, jakie elementy kontaktu mają zostać zapisane, tylko nazwa użytkownika i numer główny, czy może wszystkie numery, z adresem mailowym włącznie.

Aplikację Contact Share można pobrać bezpłatnie z platformy Marketplace. Aplikacja zadziała wyłącznie na smartfonach Nokia Lumia.