Instalacja nowego Zegara i klawiatury z Androida 4.2 na 4.1

Paweł 3 listopada 2012 0

Android 4.2 Jelly Bean nie tylko odświeża aplikację Aparat, ale też wprowadza nowy zegar oraz klawiaturę obsługiwaną gestami. O ile pisaliśmy już o instalacji nowego aparatu na starszych Androidach, o tyle przyszła pora na przeportowanie wspomnianego zegara i klawiatury.Chłopaki z XDA Developers już zrobili co trzeba, wydobywając z Androida 4.2 pliki .APK z nowym zegarem oraz klawiaturą obsługiwaną gestami. Wystarczy pobrać paczki .ZIP z wybranymi aplikacjami, podlinkowanymi niżej, a następnie uruchomić ponownie urządzenie aby zastosować zmiany. Owe aplikacje nie kolidują z aplikacjami systemowymi, więc nie trzeba niczego odinstalowywać.

Wymogiem jest wykonany root oraz Android w wersji przynajmniej 4.1 Jelly Bean.

Klawiatura

O nowej klawiaturze w Androidzie 4.2 Jelly Bean pisałem przy okazji prezentowania nowości tej wersji systemu. Mimo że wizualnie się ona nie zmienia (przynajmniej względem Androida 4.1), to wprowadza bardzo fajną funkcję umożliwiającą pisanie poprzez wykonywanie odpowiednich gestów.

Jeśli korzystaliście wcześniej choćby z aplikacji Swype, to będziecie wiedzieli o co chodzi. Nowa funkcja Androida jest jej istną kopią, w której chodzi o to, aby, mając wyświetloną klawiaturę, przewinąć palcem bez odrywania ręki po klawiszach, które mają utworzyć interesujące nas słowo. Gdy wszystkie litery zostaną zaznaczone, system automatycznie zasugeruje interesujący nas wyraz, wprowadzając go natychmiastowo do otwartego pola tekstowego.

Wygląda to tak:

IFRAME Embed for Youtube

Plik .ZIP z paczką dostępny jest pod tym adresem. Po jego zainstalowaniu należy wejść w ustawienia klawiatury Androida i aktywować świeżo zainstalowaną funkcjonalność.

Zegar

Dotychczasowa aplikacja Zegar na Androidzie była suchym połączeniem zegarka oraz budzika. Wraz z Androidem 4.2 się to zmienia, ponieważ aplikacja zyskała także minutnik, stoper czy funkcję zegary świata. Wszystko to ma estetyczny i minimalistyczny interfejs zachęcający do używania aplikacji.

Paczkę z nowym Zegarem pobierzecie tutaj.

źródło