Android jako walkie-talkie

Paweł 9 sierpnia 2011 1
Android jako walkie-talkie

W dzisiejszych czasach używanie telefonu jako walkie-talkie nie jest niczym spektakularnym. Znaczna większość low-endowych Nokii jest wyposażona w funkcję push-to-talk, jednak z działaniem samej usługi bywa różnie. Jeśli chcemy używać telefonu jako walkie-talkie, zwłaszcza smartfona, możemy również przyjrzeć się aplikacji Palringo, czyli multiplatformowemu komunikatorowi, oferującemu możliwość przesyłania ekspresowych wiadomości głosowych. Jednak jeśli chcemy mieć walkie-talkie z prawdziwego zdarzenia na Androidzie, to trzeba przyjrzeć się aplikacji o nazwie Loudtalks.Zamysłem twórców tego produktu było stworzenie aplikacji, która pozwoli imitować funkcjonalność walkie-talkie na różnych platformach mobilnych (obecnie dostępne dla BlackBerry, Windows Mobile oraz Androida). Szczytne zamiary się powiodły i dziś każdy może spróbować możliwości Loudtalksa.

Aby w ogóle rozpocząć korzystanie z usług Loudtalks, należy wejść na stronę programu i utworzyć nowe konto użytkownika (opcja utworzenia konta dostępna jest również w oknie aplikacji na telefonie). Po tym zabiegu będzie można prowadzić rozmówki w czasie rzeczywistym z wybranymi znajomymi lub na specjalnie utworzonych kanałach, liczących maksymalnie 100 osób. Oczywiście nie musisz być przypięty do jednego konta – możesz ich utworzyć ile tylko zapragniesz. Podobnie z kanałami rozmów – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś otworzył własny hyde park.

Przypomnę, że walkie-talkie działa w ten sposób, że trzymamy przycisk, przekazujemy komunikat i przycisk zwalniamy, czekając na odpowiedź rozmówcy. Wielki przycisk Hold and speak, który można zauważyć powyżej, odpowiedzialny jest właśnie za nadawanie komunikatów. W razie czego, w ustawieniach aplikacji znajdziesz wiele opcji dostosowania działania programu do własnych potrzeb, takie jak na przykład przełączanie pomiędzy utworzonymi kontami lub modyfikowanie wyglądu aplikacji.

Korzystanie z Loudtalks jest naprawdę ciekawym doświadczeniem. Aplikacja działa szybko i bez najmniejszych problemów. Jednak trudno znaleźć jakichś Polaków korzystających z kanałów Loudtalksa, a przecież cała zabawa polega na tym, aby pogadać z nieznajomymi, niekoniecznie w innym języku. W każdym razie Loudtalks jest aplikacją dostępną bezpłatnie, więc każdemu zalecam jej przetestowanie.