Zwiększenie osiągów aparatu w HTC Vivid

Paweł 11 maja 2012 0

Jeszcze w zeszłym roku, pod koniec listopada, na łamach HelpGSM pojawił się wpis dla właścicieli telefonów HTC Sensation 4G, w którym to opisaliśmy pewną modyfikację dla tego urządzenia znacznie zwiększającą możliwości jego aparatu. Teraz coś podobnego mamy dla użytkowników telefonu HTC Vivid. Jeżeli ktoś nie do końca jest zadowolony z jakości zdjęć czy wideo rejestrowanych przez tego smartfona, to zdecydowanie powinien zainteresować się ‘aparatową modyfikacją’.Modyfikacja dla Sensation 4G sprawiała, że aparat urządzenia zapisywał zrobione zdjęcia bez kompresji, a kamera rejestrowała wideo z maksymalną przepustowością danych. Brzmi ciekawie? W przypadku HTC Vivid można osiągnąć podobne efekty.

Prezentowana dziś modyfikacja dla HTC Vivid jest niczym innym, jak odpowiednio spreparowanym portem moda dla Sensation. Co więcej, deweloper dodał do niego kilka smaczków od siebie i – jak zapewnia – cały czas nad nim pracuje.

Instalując opisywaną modyfikację, otrzymasz następujące możliwości:

  • zapisywanie zdjęć jako nieskompresowane pliki JPEG;
  • rejestrowanie wideo HD o prędkości sięgającej 40 MB/s;
  • używanie eksperymentalnego trybu ISO 1250.

Deweloper zaleca, aby zainteresowani modyfikacją zaopatrzyli się w kartę pamięci o klasie 6 lub wyższej, aby nie napotkać problemów podczas używania aparatu (chodzi o obsługiwaną przez kartę maksymalną prędkość zapisu).

Aby móc zainstalować aparatową modyfikację, po pierwsze, musisz mieć zrootowane urządzenie z własnym recovery i ROMem bazującym na Sense 3.6 lub Inquisition.

Instrukcja

  1. Pobierz odpowiednią dla twojej nakładki wersję modyfikacji: Inquisition ROM | Sense 3.6 i zapisz ją na karcie pamięci telefonu.
  2. Uruchom urządzenie w trybie recovery i wykonaj kopię Nandroid.
  3. Nawiguj kolejno: install zip from sdcard, następnie choose zip from sdcard i wskaż plik z modyfikacją.
  4. Poczekaj na sflashowanie pliku, po czym zrestartuj urządzenie.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania opisanych wyżej modyfikacji.

Więcej informacji na temat moda dla HTC Vivid można zaczerpnąć na forum XDA Developers.