Zwiększanie wydajności grafiki Nexusa S

Paweł 8 października 2011 0
Zwiększanie wydajności grafiki Nexusa S

Jeżeli myślisz, że moc graficzna twojego Nexusa S fabrycznie jest ustawiona na maksimum, to się grubo mylisz. Google wprowadził pewne limity dotyczące wyświetlania ilości klatek na sekundę, przez co wiele gier nie działa tak, jak powinny, tną się i powodują inne bliżej nieokreślone problemy. Jest jednak pewien sposób na to, aby pozbyć się tych szkopułów i czerpać pełną przyjemność z używania Nexusa S. Jak tego dokonać?Pewien użytkownik forum XDA Developers postanowił stworzyć pewne narzędzie, które dezaktywuje limity Google’a. Aby pomyślnie z niego skorzystać, zastosuj się do zamieszczonych niżej instrukcji. Z poradnika mogą skorzystać wyłącznie ci użytkownicy, którzy mają uprawnienia roota.

  1. Zakładając, że twoje urządzenia ma już nadane uprawnienia roota, zainstaluj w nim aplikację ES File Explorer.
  2. Uruchom tę aplikację i wejdź w jej ustawienia, po czym aktywuj następujące opcje: Root Explorer oraz Mount File System.
  3. Powróć do głównego menu ES File Explorera, a następnie na karcie pamięci wejdź w następującą lokalizację: System/Lib /EGL.
  4. W folderze EGL znajdź plik libGlES_android.so.
  5. Przytrzymaj na nim przez chwilę palec, a następnie wybierz opcję pozwalającą ci przeniesienie tego pliku do innej lokalizacji. Generalnie chodzi o to, aby nie było go w folderze EGL.
  6. Zrestartuj urządzenie.

Po tym zabiegu limit FPS-ów zostanie zniesiony. Jeżeli będziesz doświadczał jakichś problemów wynikających z zastosowania opisanych wyżej kombinacji, to po prostu przywróć przeniesiony plik z powrotem do folderu EGL i zrestartuj urządzenie.

Pamiętaj, że redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.