Zaplanuj SMS

Marcin 26 sierpnia 2011 0
Zaplanuj SMS

Mając swego czasu Nokię 9300 ceniłem sobie możliwość wysłania SMSa o zaplanowanej godzinie. Zmieniając telefon nie zwracałem uwagi na tę funkcjonalność, ale okazuje się, że Nokia N900 również potrafi sprostać tak niewygórowanemu zadaniu. Poniższy przewodnik pozwoli na wysłanie SMSa o konkretnej godzinie czy w zadanych odstępach czasowych. Zastosowań niniejszego rozwiązania jest wiele, Czytelnikom pozostawiam ich odkrycie. Zachęcam do instalacji i testowania.


Instalacja

Niezbędnym i koniecznym jest uaktywnienie repozytorium extras-testing, o czym szerzej pisałem w tym wpisie, a także zainstalowanie aplikacji umożliwiającej uzyskanie praw roota (również pod ww. linkiem). Następnie uruchamiamy narzędzie systemowe X Terminal. Wpisujemy kolejno:

root

apt-get install smssend

apt-get install alarmed

chmod 4555 /usr/bin/pnatd

Po tym zabiegu w menu telefonu pojawi się nowa aplikacja – Alarmed.


Konfiguracja

Po uruchomieniu programu wybieramy New event. W kolejnym kroku wybieramy pole Alarm i zmieniamy jego wartość na Command execution. W polu Enter name mamy możliwość podania nazwy dla wykonywanego przez program zadania – nie ma ono znaczenia dla dalszego postępowania, pełni rolę informacyjną. W polu Enter command podajemy:

smssend –n 790200200 –m sms

gdzie:

790200200 – zastępujemy numerem telefonu, pod który chcemy wysłać wiadomość,

sms – oznacza treść wiadomości

Pozostaje już tylko wskazać termin wysyłki. W tym celu wybieramy przycisk Every minute. Wybierając odpowiednią opcję, możemy ustawić wysłanie wiadomość o konkretnej porze, ale również co dzień czy co minutę. Trzeba jedynie pamiętać o kosztach takiej zabawy, a także o tym, że stręczycielstwo jest karalne ;) Pozostaje zaznaczyć zdarzenie jako aktywne i voila!