„Wybudzanie” HTC Sensation przyciskami głośności

Paweł 14 października 2011 0
„Wybudzanie” HTC Sensation przyciskami głośności

Postępująca miniaturyzacja i minimalizm doprowadziły nas do tego, że telefony, niegdyś z dziesiątkami różnych klawiszy, dziś mają ich góra dwa, trzy. W zależności od użyteczności, jest to moim zdaniem całkiem fajne rozwiązanie, jednak zdarza się, że nie do końca przemyślane przez twórców. Dla przykładu, dziwnie jest „wybudzać” telefon tylko jednym przyciskiem, odpowiedzialnym za włączanie telefonu. Jeżeli tobie też towarzyszy takie uczucie, a w dodatku na co dzień korzystasz z telefonu HTC Sensation, to poniżej dowiesz się co należy zrobić, aby mieć możliwość „wybudzania” telefonu nie tylko przyciskiem odpowiedzialnym za włączanie, ale także przyciskami głośności.Cała ta zabawa, zgodnie z przyjętą tradycją, wymaga roota. Dodatkowym wymogiem jest używanie domyślnego ROM-a z HTC Sense. Pamiętaj, że redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

  1. Za pośrednictwem forum XDA Developers pobierz na komputer plik android.policy.jar.
  2. Pobrany plik zapisz na karcie pamięci telefonu.
  3. Pobierz z Android Marketu dowolny menedżer plików, na przykład darmowy ES File Explorer.
  4. Uruchom pobraną aplikację, naciśnij przycisk menu, następnie opcję Root Explorer i Mount system.
  5. Przenieś plik android.policy.jar do lokalizacji system/framework folder, ale zanim go podmienisz, wykonaj kopię zapasową istniejącego już tam pliku.
  6. Na nowo skopiowanym pliku przytrzymaj chwilę palec, wejdź w opcje i ustaw następujące uprawnienia: Owner Read Write, Group Read, Others Read.
  7. Zrestartuj urządzenie i sprawdź, czy wszystko działa jak należy.

Jeżeli uznasz, że takie rozwiązanie nie do końca jest ci na rękę, to wystarczy usunąć plik android.policy.jar ze wskazanej wyżej lokalizacji i wkleić jego utworzoną wcześniej kopię, zrestartować urządzenie i wszystko powinno wrócić do normy.