Jeżeli korzystasz na co dzień z systemu Mac OS X, to pewnie doskonale wiesz na czym polega działanie funkcji AirDrop. Dziś okazuje się, że w podobną funkcjonalność można wyposażyć także sprzęt z Androidem na pokładzie. Wystarczy zainstalować aplikację WiFi Shoot!.
AirDrop to funkcja dostępna w nowszych komputerach Mac, poprzez którą użytkownicy mogą bezprzewodowo, bez zbędnych konfiguracji i autoryzacji wysyłać sobie pliki o różnej wielkości. Odbywa się to przez karty sieciowe AirPort komputerów Mac. Funkcja ta jest niesamowicie wygodna, ponieważ wysyłanie przez AirDrop jest zintegrowane z systemem, a odbieranie plików ogranicza się wyłącznie do zaakceptowania połączenia.
To samo można mieć na Androidzie.
Jeżeli posiadany przez ciebie smartfon jest wyposażony w funkcję WiFi Direct oraz ma zainstalowanego przynajmniej Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, to zajrzyj do Google Play i natychmiastowo pobierz WiFi Shoot.
Po zainstalowaniu aplikacji, gdy będziesz przeglądał galerię zdjęć czy nawet menadżera plików, wystarczy nacisnąć na przycisk funkcji WiFi Shoot aby rozpocząć wysyłanie. Wówczas trzeba też aktywować klienta aplikacji na smartfonie docelowym i gotowe – zakłądając, że wcześniej telefony zostały sparowane, przesyłanie natychmiastowo zostanie rozpoczęte. Proces ten świetnie obrazuje materiał wideo dostępny pod tym adresem.
WiFi Shoot! to bardzo użyteczne narzędzie i powinno się znaleźć na smartfonie każdego, kto ma do dyspozycji więcej niż jednego smartfona z Androidem (wyposażonego przy tym w funkcję WiFi Direct). Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w Google Play.