Uruchamianie urządzeń z jailbreakiem tethered bez komputera

Paweł 5 listopada 2011 0
Uruchamianie urządzeń z jailbreakiem tethered bez komputera

Znane są dwa rodzaje jailbreaku oprogramowania iOS – tethered oraz untethered. Stosując tę drugą opcję, użytkownik raz wykona jailbreak i ma spokój do momenty wykonania aktualizacji oprogramowania. Wszystko działa tak jak należy i jest to najbardziej pożądany stan jailbreaku iOS. Jeżeli chodzi o tę pierwszą opcję, to jej ogromnym mankamentem jest to, że aby włączyć urządzenie, trzeba posiłkować się komputerem i programem redsn0w. W innym przypadku, gdy telefon niefortunnie rozładuje się gdzieś w terenie, nawet jeżeli podłączysz go do ładowarki, nie zostanie on uruchomiony. Popularność jailbreaku tethered oraz powaga zjawiska braku możliwości włączenia telefonu w terenie okazały się być na tyle poważne, że chłopaki z repozytorium BigBoss stworzyli narzędzie SemiTether.SemiTether jest czymś pomiędzy jailbreakiem tethered oraz jailbreakiem untethered. Instalując to narzędzie za pośrednictwem Cydii, otrzymasz możliwość uruchamiania telefonu w przypadku korzystania z jailbreaku tethered. Oczywiście niesie to ze sobą pewne konsekwencje.

Po zaopatrzeniu się w SemiTether i w trakcie używania tego trybu nie będziesz mógł uruchomić żadnej aplikacji, która została zainstalowana przy pomocy Cydii. Wszystkie aplikacje systemowe, poza mailem, będą działać bez problemów, a co za tym idzie – nie będzie komplikacji podczas wykonywania połączeń czy wysyłania SMS-ów. Stan ten będzie trwał do momentu, aż nie uruchomisz urządzenia ponownie przy pomocy programu redsn0w.

SemiTether można zainstalować w iPhonie za pośrednictwem repozytorium http://thebigboss.org/semitether. Piratów warto przestrzec, że instalacja SemiTether tożsama jest z usunięciem AppSync oraz aplikacji Installous.