TrackUrSelf – rejestrowanie lokalizacji Windows Phone’a co 30 minut

Paweł 11 lipca 2012 0

Przyjechałeś do nowego miasta i każdy krok w jego głąb wydaje ci się być wejściem do labiryntu? Wówczas najlepiej byłoby sypać za sobą okruszki, aby potem wrócić do domu, jednak jest to nieco zamierzchła metoda. Jeżeli masz telefon z Windows Phone’em, wystarczy zainstalować aplikację TrackUrSelf.Działanie TrackUrSelf polega na tym, aby w cyklicznych odstępach czasowych rejestrować lokalizacje użytkownika i prezentować je na zwartej liście. Następnie można je wyświetlić przy pomocy specjalnej mapy, na której wszystkie zapisane lokalizacje będą wyświetlone. Dzięki temu można zobaczyć na mapie gdzie się było, aby potem bezpiecznie tą samą trasą wrócić do domu.

W ustawieniach aplikacji należy określić datę, w jakich dniach TrackUrSelf na zapisywać lokalizacje GPS, następnie zaznaczyć opcję Enable Tracker Agent i nie przejmować się ciągłym działaniem aplikacji w tle. Gdy zechcesz zobaczyć jakie lokalizacje zostały zarejestrowane, wystarczy ponownie uruchomić TrackUrSelf i wyświetlić żądaną mapę. Aplikacja oferuje opcję regularnego czyszczenia danych, dzięki czemu jej dane nie będą zaśmiecały pamięci urządzenia.

TrackUrSelf wymaga odblokowanego Windows Phone’a 7.5, a plik .XAP z programem dostępny jest całkowicie za darmo na forum XDA Developers.