Telefon z Androidem jako bezprzewodowa mysz lub klawiatura

Paweł 29 marca 2011 0
Telefon z Androidem jako bezprzewodowa mysz lub klawiatura

Używanie smartfona jako bezprzewodowa kamera internetowa, klawiatura czy mysz nie jest niczym nowym. Takie kombinacje były możliwe nawet kilka lat temu. Jednak pomimo tego, że każdy zdaje sobie sprawę z takich możliwości komórek, czasami gdy faktycznie potrzebujemy na chwilę z nich skorzystać, nie wiadomo gdzie i za jakimi programami szukać. Tę właśnie kwestię wyjaśnię poniżej, przynajmniej użytkownikom systemu Android.Dla nich bowiem stworzono kieydś program o nazwie RemoteDroid, który umożliwia wykorzystanie smartfona jako bezprzewodowa klawiatura albo mysz, a właściwie touchpad. Skonfigurowanie takiego połączenia jest niezwykle proste i wymaga od użytkownika jedynie połączenia WiFi, aplikacji RemoteDroid zainstalowanej w telefonie oraz odpowiedniego serwera programu dla komputera, aby ten mógł interpretować gesty wykonywane na ekranie telefonu.

Instrukcja

Zanim zaczniesz używać RemoteDroid, musisz pobrać i zainstalować serwer programu na komputer, który będzie służył jako tłumacz gestów wykonywanych przez ciebie na ekranie telefonu.

  1. Przejdź na stronę http://www.remotedroid.net i pobierz najnowszą wersję serwera aplikacji RemoteDroid.
  2. Wypakuj pobrane archiwum do dowolnej lokalizacji.
  3. Uruchom plik RemoteDroidServer.jar. Wówczas pojawi się ekran serwera aplikacji, na którym będziesz miał objaśnioną legendę działania programu. Wyświetlony zostanie również adres IP, który później musisz podać w aplikacji na smartfonie, aby pomyślnie ustanowić połączenie pomiędzy komputerem a telefonem.
  4. Jeśli IP zostało pomyślnie wyświetlone, weź smartfona i zainstaluj z Android Marketu program RemoteDroid (dostępny za darmo).
  5. Uruchom pobraną aplikację i w polu IP podaj adres, który wyświetlany jest na ekranie komputera, po czym wciśnij Connect.
  6. Jeśli twoim oczom ukaże się wielkie czarne pole imitujące touchpada, to znaczy, że połączenie zostało ustanowione i możesz swobodnie sterować komputerem za pomocą bezprzewodowej myszy lub klawiatury.

Pomiędzy trybem klawiatury a myszy na smartfonie możesz przełączać poprzez odpowiednie przyciski wyświetlane u dołu ekranu.