Synchronizowanie wielu kalendarzy Google’a z Windows Phone

Paweł 4 lutego 2012 2
Synchronizowanie wielu kalendarzy Google’a z Windows Phone

Właściciele smartfonów z systemem Windows Phone wiedzą, że nie ma najmniejszego problemu z synchronizowaniem telefonu z usługą Google Calendar. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś korzysta z kilku kalendarzy. Jak wtedy je wszystkie połączyć z jednym smartfonem z WP? Poniżej rozwiązanie.Procedura jest banalna, ale wymaga od użytkownika instalacji najnowszej wersji systemu Windows Phone 7.5 Mango. Gdy ta zostanie zainstalowana, można przejść do stosowania zamieszczonej niżej instrukcji.

Instrukcja

    1. Uruchom przeglądarkę Internet Explorer i za jej pośrednictwem otwórz adres: http://m.google.com/sync. Zaprowadzi cię to do witryny Google’a poświęconej synchronizowaniu usług. Jeżeli nie jesteś zalogowany, zaloguj się naciskając Sign in with your Google Account.
    2. Po zalogowaniu pojawi się ekran, na którym będą wymienione wszystkie urządzenia zsynchronizowane z używanym kontem Google. Wybierz na liście urządzenie, do którego chcesz przesłać informacje ze wszystkich swoich kalendarzy.
    3. Pod nagłówkiem My Calendars pojawią się połączone ze sobą adresy email przypisane domenie Google’a.
    4. Zaznacz wszystkie te (zakładając, że wcześniej zostały one odpowiednio połączone między sobą), które chcesz zsynchronizować z telefonem, po czym naciśnij Save. Zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający dokonanie zmian.

Zanim wszystkie dane zostaną automatycznie przesłane minie około 30 minut. Jeżeli nie masz tyle czasu, wejdź w ustawienia smartfona i dokonaj ręcznej synchronizacji kalendarzy.