Strona internetowa jako tapeta Androida

Paweł 16 lutego 2011 1
Strona internetowa jako tapeta Androida

Funkcja Live Wallpapers, jaką wdrożył niegdyś Google na pokład Androida, bez wątpienia jest bardzo dobrym posunięciem giganta. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość ustawienia na Home Screenie urządzenia tapety bądź innego elementu, który się po prostu rusza. Pewien deweloper postanowił pójść o krok dalej i stworzył WebLiveWallpaper, czyli program, dzięki któremu użytkownicy mogą ustawić na tapecie Androida stronę internetową.Co prawda nie można z niej normalnie korzystać niczym z przeglądarki, ale funkcja ta może się okazać bardzo interesująca, gdy na tapecie ustawimy streaming z jakiejś kamery internetowej czy witrynę z ruchomymi elementami.

Aplikacja pozwala dostosować prędkość odświeżania obrazu (im większa częstotliwość odświeżania, tym więcej danych należy pobrać oraz zużywana jest większa ilość energii) do własnych potrzeb i wymaga Androida w wersji co najmniej 1.5.

Instrukcja

  1. Pobierz z Android Marketu bezpłatną aplikację WebLiveWallpaper.
  2. Przytrzymaj palec na Home Screenie, po czym wskaż opcję Tapeta.
  3. Wybierz opcję Live Wallpaper, a następnie WebLiveWallpaper i ustaw ją jako tapetę.
  4. Wejdź na stronę internetową, której zawartość chcesz prezentować jako tapetę.
  5. Przytrzymaj palec na pasku adresu i jak wyświetli się okno poleceń, wybierz opcję Podziel się, a następnie WebLiveWallpaper.
  6. Tapeta powinna zostać bezproblemowo zaprezentowana.

Jak wspomniałem wyżej, za tapetę może służyć nie tylko zwykła strona internetowa, ale również obraz z wybranej kamery internetowej, streamingującej w Sieci. Aby wyświetlić obraz z takiej kamerki, należy posiadać bezpośredni link do nadawanego materiału i wkleić go w programie WebLiveWallpaper.