Sprawdź osiągi aparatu na Androidzie lub WP7

Paweł 20 kwietnia 2012 0
Sprawdź osiągi aparatu na Androidzie lub WP7

Bnechmarki procesorów czy kart graficznych w naszych smartfonach to coś absolutnie powszedniego. Gdy na rynku pojawi się potencjalny sprzętowy ‘gigant’, to redaktorzy różnych blogów i portali informacyjnych biorą nową pozycję pod lupę i dogłębnie ją sprawdzają, porównując z konkurencyjnymi urządzeniami. Nikt jednak nie bierze się za porównywanie osiągów aparatów, choć to również jest bardzo istotna i ciekawa sprawa. Jeżeli masz telefon z Androidem czy systemem Windows Phone, to zaopatrz się w aplikację CamSpeed, która ci pokaże, jak dobrze działa twój aparat.Aplikacja po krótkich testach jest w stanie wyświetlić trzy rodzaje informacji.Pierwszy z nich to tzw. Focus Time. Jest to czas dostrajania ostrości. Następnie jest Capture Start/Shutter Time, czyli czas od naciśnięcia przycisku robiącego zdjęcie do faktycznego zrobienia zdjęcia oraz na końcu jest Capture Image, czyli czas od zrobienia zdjęcia do zapisania go w gotowym pliku JPEG.

Wszystkie czasy prezentowane przez aplikacje są wyświetlane w milisekundach, czyli są to bardzo małe wartości. Ale mimo wszystko, jeżeli masz w domu różne smartfony do dyspozycji, to zainstaluj w nich aplikację CamSpeed i zobacz, jak radzą sobie twoje zabawki.

Deweloper aplikacji zastrzega, że dane czasy mierzone są w różnych warunkach. Na przykład Focus time będzie krótszy w przypadku obiektu, którego uchwycenie nie będzie wymagało ingerencji autofokusa.

Aplikację CamSpeed można pobrać zarówno z Google Play, jak i Marketplace. Tu i tu jest ona dostępna za darmo.