Sposób na dwie karty SIM w iPhonie 4

Paweł 20 lipca 2011 0
Sposób na dwie karty SIM w iPhonie 4

Na adres mailowy Apple’a wysłano niejedną prośbę o zainteresowanie się tematem iPhone’ów na dwie karty SIM. Prośby są nadsyłane przez różnych użytkowników z każdego zakątka Ziemi. Nietrudno dziś znaleźć osobę, która używa dwóch telefonów, choć jest to bardzo niewygodne. Na rynku nie mamy jeszcze dostępnego smartfona, który miałby dobrą specyfikację, działał pod kontrolą jednego z popularniejszych systemów i obsługiwał symultanicznie dwie karty SIM. Z tego powodu ludzie tworzą najrozmaitsze kombinacje sprzętowe dla obecnych telefonów, aby wyposażyć je w choć prowizoryczną obsługę dwóch kart SIM. Taki trick możliwy jest również w przypadku iPhone’a 4. Zobacz, co należy zrobić, aby najnowszy smartfon Apple’a obsługiwał dwie karty SIM.Na włoskiej stronie VaVeliero można kupić narzędzie, które bez żadnego problemu pozwoli na używanie dwóch kart SIM w iPhonie 4. Jak widać na grafice powyżej, produktem umożliwiającym taką kombinację jest pewna taśma, która z jednej strony ma normalne wejście Micro SIM, które wraz z kartą umieszcza się na tacce iPhone’a, a z drugiej strony znajdziemy adapter do umieszczenia drugiej karty SIM o normalnych wymiarach. Z racji tego, że trudno byłoby na co dzień korzystać z telefonu, do którego przyczepiona jest jakaś tasiemka, w zestawie Dual-SIM dla iPhone’a znajdziesz również dodatkową obudowę, którą przyczepiasz na tył urządzenia, a pod nią umieszczasz tasiemkę z drugą kartą SIM. Wygląda to następująco:

Instalacja adaptera powinna odbyć się na wyłączonym telefonie. Po zakończonym montowaniu i ponownym uruchomieniu iPhone’a, na ekranie pojawią się trzy opcje korzystania z nowego sprzętu:

  • Switch – pozwalająca manualnie przełączać pomiędzy aktywnością jednej z kart,
  • Autoswitch – uruchamiająca automatyczny tryb przełączania kart, w zależności od ich aktywności i użycia,
  • Setup  - pozwalająca zdefiniować czas (od 1 do 99 minut), po którym będzie następować zmiana użycia karty.

Jak pewnie wywnioskowałeś, instalacja Dual-SIM-a nie spowoduje, że iPhone będzie w stanie symultanicznie obsługiwać dwie karty SIM. Będzie się to odbywać naprzemiennie, według określonego wcześniej trybu pracy adaptera. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu produktem, obejrzyj poniżej zamieszczone wideo, na którym adapter jest testowany przez jednego z blogerów serwisu iPhone Italia:

Koszt omawianego adaptera to 49,90€. Użytkownicy, którym przyszło się z nim skonfrontować, bardzo chwalą sobie to urządzenie. Według zapewnień producenta, adapter bez najmniejszych problemów współpracuje z oprogramowaniem iOS 4.0 i nowszymi, do wersji iOS 4.3.3 (na nowszych nie testowano).