Odzyskiwanie skasowanych SMS-ów na iPhonie

Paweł 7 sierpnia 2011 1
Odzyskiwanie skasowanych SMS-ów na iPhonie

Problem przypadkowo usuwanych wiadomości w telefonie pojawia się dosyć często. Całkiem nieprzyjemnie jest wtedy, gdy okazuje się, że w usuniętej wiadomości były jakieś bardzo ważne informacje, niemożliwe do ponownego zdobycia. Pozornie, gdy wiadomość zostanie usunięta, nie można jej przywrócić. Jednak tylko pozornie. Jeśli chodzi o iPhone’y, to niedawno w Cydii pojawił się program Undelete SMS, którego zadaniem jest odzyskiwanie skasowanych SMS-ów z iPhone’a.Program działa w dość ciekawy sposób, polegający na przeszukiwaniu wyszukiwarki Spotlight oraz bazy danych SMS. Po uruchomieniu programu pojawi się okno terminala, na którym zostaną wyświetlone wszystkie ostatnie SMS-y. Wyświetloną treść można normalnie skopiować i wkleić na przykład w notatniku.

Jednak trzeba być szybkim. Odzyskiwanie SMS-ów działa w ten sam sposób co odzyskiwanie na przykład skasowanych zdjęć z karty pamięci aparatu. Jeśli okaże się, że pamięć po usuniętej wiadomości została nadpisana jakimiś nowymi plikami, to wiadomość będzie nie do odzyskania. Dlatego też korzystanie z różnych narzędzi odzyskujących dane ma sens tylko po nieszczęśliwych wypadkach, gdzie dane zostały utracone.

W Undeleted SMS mogą zaopatrzyć się wszyscy użytkownicy iPhone’ów, którzy podjęli się odblokowania systemu. Za aplikację należy zapłacić 7 dolarów w Cydia Store.

  • Julamaciejka

    Jak ściągnąć cydię?