Odtwarzacz muzyki dla Androida wzorowany na MetroUI

Paweł 18 lutego 2012 1
Odtwarzacz muzyki dla Androida wzorowany na MetroUI

Windows Phone jest platformą dopiero raczkującą w świecie komórkowych systemów, ale to nie przeszkadza jej w byciu inspiracją dla niejednego dewelopera Androida czy iOS-a. Zresztą bardzo często na naszym blogu prezentujemy aplikacje, które swoim designem przypominają świetny interfejs Windows Phone’a – MetroUI. Dziś kolejna pozycja z tego kanonu, a mianowicie InstaMusic – odtwarzacz dla Androida, który jest niemal kopią słynnego Zune Playera.Zune Playera cechuje – co pewnie nikogo nie zdziwi – minimalizm. Deweloper postawił sobie cel, aby nie stworzyć aplikacji oferującej mnóstwo niepotrzebnych funkcji i opcji. Cel ten został jak najbardziej osiągnięty. Poza bardzo estetycznym interfejsem aplikacja oferuje takie opcje jak odtwarzanie losowe czy zapętlanie. Wszystkie utwory są świetnie pogrupowane: wg albumów, gatunków, wykonawców itp.

Odtwarzacz InstaMusic jest bardzo przyjazny dla oka, i to nie tylko z powodu swojego minimalizmu. Aplikacja świetnie operuje okładkami albumów, które są wyświetlane w tle playlist, czy w trakcie odtwarzania. Jeżeli takowej okładki brak – InstaMusic umożliwia jej ekspresowe pobieranie. Ponadto, jeżeli utwory są odpowiednio oznaczone, można wyświetlać informacje o wykonawcach wybranych piosenek. Do tego wymagane jest jednak stałe połączenie z Internetem.

Jeżeli ktoś wciąż nie znalazł swojego idealnego odtwarzacza muzyki na Androida, a do tego zależy mu na ciekawym interfejsie, to naprawdę polecam przyjrzeć się pozycji InstaMusic. Oczywiście aplikacja dostępna jest za darmo.