Nad Mapami Google’a pracuje ponad 7 tysięcy ludzi

Paweł 23 września 2012 0

Ostatnie dni (a może ostatnie produkty?) nie są zbytnio pomyślne dla Apple’a. Praktycznie cała branża drwi z autorskiego systemu map Apple’a. Są nieszczegółowe oraz źle wyświetlają miasta w 3D. Tymczasem zgadnijcie ile osób w Google’u pracuje nad mapami tego koncernu. Okazuje się, że jest ich ponad 7 000.Redaktorom Business Insidera udało się porozmawiać z pracownikami Google’a, którzy zdradzili, że do pracy nad Mapami mają 1100 osób na etatach oraz ponad 6 000 zatrudnionych jako kontrahenci.

Co te wszystkie osoby robią? A no okazuje się, że są to bardzo różne zadania. Ci ludzie jeżdżą po ulicach naszych miast, przelatują nad nami samolotami, rysują mapy, wprowadzają korekty i tworzą nowe produkty.

Ogromny sztab, prawda? Google eksperymentuje z mapami od lat. Metodą prób i błędów w końcu udało im się stworzyć naprawdę świetną usługę. Teraz, dla kontrastu, jestem ciekaw kiedy Apple dojdzie do takiej perfekcji, zakładając, że w ogóle to nastąpi.

Przypomnijmy, że Apple zdążył się już usprawiedliwić ze swoich niepełnosprawnych map, twierdząc, że przecież dopiero zaczynają w tym biznesie. 

źródło