Kopiowanie profili Wi-Fi z komputera na Androida

Paweł 16 stycznia 2012 0
Kopiowanie profili Wi-Fi z komputera na Androida

Gdy za każdym razem podłączasz się do jakiejś sieci Wi-Fi przy pomocy smartfona z Androidem, urządzenie zapamiętuje wybrany punkt dostępowy (nazwę i hasło), dzięki czemu, gdy ponownie znajdziesz się w jego zasięgu, automatycznie zostaniesz połączony z Siecią bez potrzeby uprzedniego podawania hasła. Jeżeli bardzo często korzystasz z laptopa, to pewnie wiele punktów dostępowych masz zapisanych w komputerze. Jak wobec tego przenieść je do smartfona?Jakiś czas temu w Markecie wylądowała aplikacja Wi-Fi PC Sync. Dzięki niej można bardzo szybkim sposobem niejako przenieść zapisane punkty dostępowe z komputera do Androida. Wystarczy zaopatrzyć się w klienta aplikacji na komputerze oraz w telefonie, dokonać odpowiedniej autoryzacji, nacisnąć jeden przycisk i dane pomiędzy urządzeniami zostaną szybko wymienione.

Aby wszystko działało zgodnie z planem, musisz zastosować się do następujących instrukcji:

  • po zainstalowaniu aplikacji w telefonie, wyślij sobie mailem link do serwera Wi-Fi PC Sync;
  • zainstaluj pobrany serwer;
  • podaj w zainstalowanym serwerze adres mailowy, który został podany po zainstalowaniu aplikacji w telefonie;
  • naciśnij przycisk odpowiedzialny za wymianę danych i czekaj cierpliwie, aż wszystkie informacje zostaną przetransferowane.

Jak pisze deweloper, komputerowy serwer wspiera system Windows Vista oraz 7. Aby upewnić się, że listy punktów dostępu zostały pomyślnie skopiowane, po prostu przejdź do ustawień Wi-Fi w telefonie, gdzie powinieneś ujrzeć żądane dane.