Ekspresowe przerabianie audio/wideo w dźwięki dla iOS

Paweł 20 sierpnia 2012 0

Jeżeli chcesz w swoim iPhonie używać dowolnego dźwięku jako sygnału połączeń przychodzących, to musisz dokonać kilku nieciekawych modyfikacji, eksportować plik do biblioteki iTunes, zsynchronizować urządzenie i dopiero wtedy można w ustawieniach iPhone’a określić świeżo zmodyfikowany plik jako alarm budzika czy SMS-a. Okazuje się, że można tę drogę nieco skrócić, zwłaszcza jak ma się do dyspozycji komputer z systemem Mac. Jest pewien sposób, dzięki któremu można naprawdę ekspresowo przerobić wybrany materiał audio lub wideo na drobny pliczek dźwiękowy, który posłuży jako dzwonek w iPhonie. Do takiego tricku potrzebny jest system Mac, program QuickTime, iTunes oraz iPhone.

Instrukcja

  1. Otwórz przy pomocy programu QuickTime materiał, z którego chcesz zrobić dzwonek.
  2. Mając otwarte okno programu naciśnij przycisk Command+T aby uruchomić tryb przycinania wideo (maksymalna długość wynosi 30 sekund), po czym zaznacz na stosownej osi interesującą cię część materiału, po czym naciśnij Przytnij.
  3. W menu programu naciśnij opcję Plik, Eksportuj, w opcji Format wybierz Tylko dźwięk, po czym wskaż miejsce zapisu docelowego pliku.
  4. Odnajdź utworzony plik i zmień jego rozszerzenie z .m4a na .m4r.
  5. Uruchom iTunesa i przeciągnij przed chwilą utworzony plik na swojego iPhone’a widniejącego w sekcji Urządzenia, co spowoduje jego automatyczny transport do urządzenia.

Powyższy trick powinien zadziałać także na iPodach touch czy iPadach. Wówczas będzie można użyć przetransportowany dźwięk jako sygnał budzika czy cokolwiek innego.

źródło