ezNetScan – szczegółowe skanowanie sieci Wi-Fi na Androidzie

Paweł 5 października 2012 0

W Google Play nie brakuje aplikacji diagnostycznych, pozwalających sprawdzić szczegółowo używany sprzęt czy Sieć, do której jesteśmy podłączeni. Przykładem takiego narzędzia jest ezNetScan, którego zadaniem jest wyświetlanie bardzo szczegółowych informacji na temat sieci Wi-Fi, do której jesteśmy podłączeni.Zadanie aplikacji nie ogranicza się wyłącznie od wyświetlenia informacji o używanym punkcie dostępowym czy przepustowości łącza. ezNetScan to znacznie więcej, ponieważ dzięki tej aplikacji można też dokonywać takich czynności jak skanowanie portów TCP, wysyłanie Pingu czy wykonywanie Wake-onLan. Ale nie wszystko naraz.

Po uruchomieniu aplikacji obecnie używana sieć WiFi zostanie dogłębnie zeskanowana. Zostaną wyświetlone takie informacje jak BSSID, adres IP, zewnętrzene IP, adres MAC, prędkość łącza, DNS, serwer DHCP i inne drobnostki.

Najważniejszą funkcją ezNetScan jest wyświetlanie informacji na temat innych urządzeń podłączonych do tej samej sieci. Można nie tylko podejrzeć ich dane odpowiadające tym wymienionym wyżej, ale też można wysyłać im Pingi, skanować porty TCP czy śledzić wysyłane/odbierane w sieci pakiety.

Aplikacja pozwala tworzyć listę wszystkich podłączonych (wraz z ich danymi) urządzeń i wysyłać ją na wskazany adres mailowy. Co więcej, wszystkie te zewnętrzne urządzenia można podglądać nawet w trybie offline – wystarczy połączenie z routerem.

Aplikację ezNetScan można pobrać – uwaga –  za darmo z Google Play.