Na łamach bloga HelpGSM poruszaliśmy już wiele rodzajów modyfikacji Androida, jednak wciąż nie pojawił się temat dotyczący klawiatury tegoż systemu. Z tego powodu, jeżeli jesteś zainteresowany małymi zmianami klawiatury swojego smartfona, to koniecznie przyjrzyj się pozycji o nazwie Perfect Keyboard.
Rolą tej aplikacji jest swoista podmiana klawiatury z domyślnej na tę, którą sobie zmodyfikujesz w aplikacji Perfect Keyboard, a pole do konfigurowania jest naprawdę szerokie.
Po zainstalowaniu PK otrzymasz możliwość ekspresowego przełączania pomiędzy wybranymi klawiaturami, nawet w trakcie wpisywania tekstu. Wystarczy przesunąć klawiaturę w prawo lub lewo, aby zamienić layout na jeden z trzech możliwych: zwyczajny – QWERTY, T9 oraz kompaktowy. Każdy z nich idealnie nadaje się do wpisywania konkretnego typu tekstu.
Czwartym trybem, dostępnym wyłącznie dla poziomego ułożenia ekranu, jest tryb split, którego cechuje przedzielenie zwykłej klawiatury QWERTY tablicą numeryczną.
Jeśli jednak masz problem z naciskaniem klawiszy, są one twoim zdaniem zbyt blisko siebie umieszczone albo po prostu są za małe, to kolejnym atutem Perfect Keyboard jest możliwość dostrojenia wysokości klawiszy, odstępów pomiędzy nimi czy nawet wielkości tekstu. Oczywiście te ustawienia mogą być różne dla klawiatury poziomej oraz pionowej.
Kolejnym atutem Perfect Keyboard jest opcja szybkiego wybierania domen. Oznacza to, że wpisując na przykład adres internetowy, naciskając jeden z dedykowanych klawiszy, ekspresowo dodasz przyrostek .com, .pl lub .edu. Nie można też zapomnieć o takich funkcjach, jak: wbudowany słownik, autokorekta wpisywanego tekstu, auto wypełnianie słów, sugestia wyrazów, możliwość konfigurowania wibracji lub efektów dźwiękowych, możliwość zarządzania długością wciskania przycisku czy opcji dodawania własnych słów do słownika.
Choć to wciąż nie wszystko, ponieważ Perfect Keyboard oferuje również panel emotikon oraz funkcję Speech to text, która niefortunnie nie obsługuje naszego języka. Aplikacja dostępna jest w Markecie pod dwiema postaciami: płatną i bezpłatną. Koszta tej pierwszej to jedynie 3 dolary.