Android jako zewnętrzny ekran peceta

Paweł 19 stycznia 2012 0
Android jako zewnętrzny ekran peceta

Duże jest piękne. Jednak jeśli chodzi o ekrany i wyświetlacze, to im bardziej coś jest duże, tym więcej trzeba za to zapłacić. Choć prawdziwego geeka nie trzeba przekonywać, że warto wydać sporą sumę na to, aby zagwarantować sobie maksymalną wygodę i przyjemność z używania, inni mogą podchodzić do tego bardzo sceptycznie. Są jednak pewne rozwiązania, które nie wiążą się z wydawaniem niebotycznych sum. Jeżeli na przykład chcesz sobie powiększyć pole widzenia na twoim komputerowym monitorze, a do tego masz telefon z Androidem, to zainstaluj aplikację ScreenSlider.



Zadaniem tego narzędzia jest charakterystyczna zamiana urządzenia z Androidem w dodatkowy ekran dla komputera. Jeżeli jesteś posiadaczem tabletu z mobilnym systemem Google’a, to dzięki niemu zyskasz kilka dodatkowych cali na komputerze. Choć w przypadku telefonów też można zastosować kombinację ze ScreenSliderem, to wygoda ze stosowania takiego rozwiązania będzie na bardzo niskim poziomie. Oczywiście polecam każdemu sprawdzić „jak to działa”.

Wszystko czego potrzebujesz do pomyślnej zamiany urządzenia z Androidem w dodatkowy monitor do komputera to oczywiście aplikacja ScreenSlider, domowa sieć Wi-Fi oraz komputer, na którym zainstalowano system Windows. Gdy już zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne rzeczy, przejdź do nawiązywania połączenia:

  1. pobierz klienta ScreenSlider na komputer, zainstaluj go, uruchom i zautoryzuj poprzez adres email, który podałeś w aplikacji;
  2. podaj nazwę, jaką będziesz chciał się posługiwać;
  3. w trayu systemowym pojawi się ikona ScreenSlidera – kliknij na niej prawym przyciskiem myszy i wybierz Find devices;
  4. powinno pojawić się okno, a w nim nazwa urządzenia, jaką wcześniej zdefiniowałeś w swoim telefonie; kliknij na niej, zaakceptuj warunki umowy i korzystaj do woli.

Trzeba zaznaczyć, że nawet jeśli masz router pracujący w standardzie „n”, podobnie jak telefon czy komputer, to i tak obraz w urządzeniu z Androidem będzie się lekko zacinał. Powyższe rozwiązanie można traktować czysto edukacyjnie, ponieważ byłoby ono zbyt uciążliwe gdyby je stosować na co dzień.