Retune – kontrolowanie odtwarzania iTunes przy pomocy Androida

Paweł 6 listopada 2012 0

Protokół DACP zaprezentowany jakiś czas temu przez Apple’a umożliwia iUrządzeniom zdalnie kontrolować odtwarzanie w programie iTunes. Jedynym wymogiem wówczas jest to, aby iPhone, iPad czy iPod touch miał zainstalowaną aplikację Remote i był podłączony do tej samej sieci Wi-Fi co komputer. A co jeżeli zamiast iPhone’em dysponuje się Androidem? Wówczas, aby także móc kontrolować odtwarzanie iTunesa, należy pobrać aplikację.Retune wykorzystuje działanie protokołu zaprezentowanego przez Apple’a. Po uruchomieniu aplikacji w iTunesie pojawi się komunikat, że urządzenie chciałoby się połączyć z programem i na ekranie będzie wyświetlone hasło dostępu, które należy wprowadzić w Retune aby zautoryzować połączenie.

Od tej pory będziesz miał zdalny dostęp do listy odtwarzania iTunesa, będziesz mógł zarządzać odtwarzaniem programu, uzyskasz dostęp do iTunes DJ, iTunes U czy nawet miksów Genius. Ujmując najprościej, na ekranie Androida, całkowicie bezprzewodowo, będziesz miał wyświetloną całą bibliotekę iTunesa na komputerze, której to odtwarzaniem możesz zarządzać. 

Należy mieć na uwadze, że Retune jest wyłącznie kontrolerem odtwarzania iTunesa i nie umożliwia odtwarzania materiałów z tego programu na Androidzie. Do tego celu może posłużyć aplikacja typu TuneSync HomeStream.

Retune do poprawnego funkcjonowania wymaga Androida w wersji przynajmniej 3.2 i zainstalowanego na komputerze programu iTunes w wersji przynajmniej 10.3. Wymagana jest także połączenie Wi-Fi.