6 istotnych zalet Windows Phone 7

Paweł 6 marca 2011 0
6 istotnych zalet Windows Phone 7

Platforma Windows Phone 7, która jest stosunkowo nowym produktem, zdążyła już się rozgościć na wielu smartfonach, jednak system ten wciąż jest czymś zupełnie obcym dla wielu użytkowników. Dlatego też poniżej znajduje się lista 6 zalet, które znacznie przemawiają na korzyść Windows Phone 7.1. Wygląd

Warto zaznaczyć, że wygląd Windows Phone 7 jest dość specyficzny. Jedni pokochają go, a inni znienawidzą. Interfejs jest bardzo minimalistyczny, konkretny i banalny w obsłudze. Ponadto jest utrzymywany w kilku konkretnych barwach, dzięki czemu użytkownik nie będzie narzekał na mnóstwo bijących kolorów po oczach. Windows Phone 7 jest dużo lepszy w obsłudze niż Android, który może się wydać nowemu użytkownikowi chaotyczny, niezorganizowany i nieprzyjemny – system Windows Phone 7 sprawia zupełnie odwrotne wrażenie. Jego prostotę można porównać do Apple iOS, chociaż wszystko zależy od gustów użytkownika.

2. Żywe ikony

Windows Phone 7 jest całkiem innym systemem niż Windows Mobile, to nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Interfejs mobilnego systemu Microsoftu został napisany całkowicie od nowa, a jedną z jego ogromnych zalet są tzw. żywe ikony (Live Tiles). WP7 nie tylko wyświetla grafikę z symbolem konkretnej aplikacji, ale na stosownym, niebieskim kwadracie prezentuje również ilość nowych zdarzeń zaszłych w danej aplikacji. Na przykład wyżej można zaobserwować, że do użytkownika wykonano 2 nieodebrane połączenia, wysłano 3 wiadomości SMS, a także 25 maili. Pomimo swojego bardzo prostego wyglądu, żywe ikony są bardzo dobrym pomysłem.

3. Działanie „w chmurze”, czyli SkyDrive oraz MyPhone

Najnowsze dziecko Microsoftu na komórki zostało wyposażone w dwie bardzo istotne funkcje – SkyDrive oraz MyPhone. Ta pierwsza – jak sama nazwa wskazuje – jest charakterystyczną zewnętrzną pamięcią smartfona. Dzięki tej usłudze otrzymujesz 25 GB wolnego miejsca na koncie SkyDrive, gdzie możesz umieszczać swoje pliki ze smartfona. Zarządzanie zawartością SkyDrive odbywa się za pośrednictwem połączenia internetowego.

Zaś MyPhone to mały pakiet narzędzi, który pozwala zdalnie zarządzać smartfonem, a właściwie czuwać nad jego bezpieczeństwem. Za pomocą komputera możesz zablokować urządzenie, wysłać do niego wiadomość, wymazać jego zawartość, a także zlokalizować smartfona na mapie. Usługa MyPhone jest bardzo podobna do Find my iPhone od Apple.

4. Dopracowany Lock Screen

Każda platforma, która jest przeznaczona dla dotykowych smartfonów, ma zaimplementowany tzw. Lock Screen. Jest to pierwszy ekran, który ukazuje się użytkownikowi tuż po wybudzeniu urządzenia. Lock Screen ma iOS, Android, a także Windows Phone 7. Na tym ostatnim kwestia Lock Screena została rozwiązana w bardzo fajny sposób, ponieważ użytkownik otrzymuje estetyczny ekran, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje dotyczące działania telefonu. Użytkownik od razu widzi, czy odebrał jakieś wiadomości bądź czy czekają na niego nieprzeczytane maile.

5. Huby

Windows Phone 7 wprowadza na komórki coś nowego. Coś, czego nie spotkamy na żadnym innym systemie, a mianowicie huby. Są to pewne aplikacje, które gromadzą w sobie dane pozyskane z wielu źródeł na konkretny temat. Windows Phone 7 oferuje 6 różnych hubów: People, Music, Video, Photos, Games oraz Office. I przykładowo taki hub People służy wyświetlaniu kontaktów użytkownika. Oczywiście People nie korzysta tylko z tych danych, co mu podamy. Jeśli smartfon zostanie zintegrowany np. z Facebookiem, to WP7 automatycznie pobierze dane z serwisu i przypisze stosowne informacje wybranym kontaktom. Podobnie działa muzyka i wideo, gry czy Office. Aplikacje-huby są bardzo pomysłowo zaprojektowane i przeglądanie ich to czysta przyjemność.

6. Prędkość, intuicyjność

Ku mojemu zdziwieniu, jak pierwszy raz wziąłem do ręki smartfona z Windows Phone 7, byłem zdziwiony precyzją dotyku. Jest on niemal tak dobry, jak ten znany z iPhone’ów. Poruszanie się po menu to czysta bajka – system w ogóle się nie zacina, wyświetlając przy tym różne animacje przejść pomiędzy oknami aplikacji czy menu. To całkowite przeciwieństwo Windows Mobile czy Androida, gdzie lekkie zadyszki systemu są na porządku dziennym.