15 najdroższych aplikacji dla Androida

Paweł 22 sierpnia 2011 1
15 najdroższych aplikacji dla Androida

Redaktorzy serwisu Business Insider, we współpracy z pracownikami firmy analitycznej Distimo postanowili sporządzić listę piętnastu najdroższych aplikacji, które zostały stworzone z myślą o Androidzie. Choć nie doszukano się aplikacji dostępnych za 999 dolarów, jak to zdarzało się w App Storze, to jednak jest kilka aplikacji, których ceny oscylują w granicach 250 dolarów. Zobacz, co to za aplikacje.Zacznijmy zestawienie od aplikacji najtańszych.

15. pcMapper DB – 195,00$

pcMapper DB to rozbudowane służące gromadzeniu danych Sytemu Informacji Geograficznej (GIS), współpracujące z ESRI, czyli największym producentem oprogramowania GIS.

14. 199 Diamond – 199,00$

199 Diamond jest widżetem dla bogatych. Instalując tę aplikację, otrzymasz możliwość umieszczenia na ekranie głównym urządzenia grafiki w kształcie diamentu, do którego będzie przyczepiona plakietka z napisem „$199″. W Markecie jest również dostępna wersja 99 Diamonds.

13. Aplikacje Bar Exam- 199,99$

W Android Markecie jest kilka wersji aplikacji Bar Exam, czyli kursów barmańskich, odpowiednich dla konkretnych stanów. Każda jedna tego typu pozycja to wydatek rzędu 199,99 zł.

12. I’m Rich Man – 199,99 $

Swojego czasu do App Store’a trafiłą aplikacja I’m rich, która kosztowała 799 euro. Kilku śmiałków postanowiło sprawdzić, czy to nie jest żart ze strony dewelopera i felerną aplikację, która nic nie robi, zakupili, po czym skierowali pozwy sądowe przeciw koncernowi z Cupertino. I’m Rich Man to coś bardzo podobnego, tylko znacznie tańszego. Aplikacja wyświetla na ekranie sztabkę złota i tyle.

11. Your Virtual Trainer – Advanced – 199,99$

Zamysł dewelopera tej aplikacji jest naprawdę tajemnicą. W Markecie można znaleźć kilka wersji aplikacji Your Virtual Trainer, gdzie wszystkie kosztują niemal 200 dolarów. Jednak w opisie każdej z nich widnieje informacja, aby nie kupować tej wersji, tylko darmową (również dostępną w Markecie), mimo tego, że wszystkie wersje mają taką samą funkcjonalność.

10. The Richest – 199,99$

Kolejna aplikacja typu „jestem bogaty”. Po jej zainstalowaniu określasz swoje imię lub pseudonim, po czym ta będzie je eksponować na środku ekranu za każdym razem, gdy uruchomisz The Richest.

9. GoldenGunTest - 199,99$

Trudno ocenić co ta pozycja sobą reprezentuje, ponieważ w jej marketowym opisie zawarto jedynie napis „Test”. Tak czy owak, za tę intrygującą aplikację trzeba zapłacić 200 zielonych.

8. Going Back To School 2 – 199,99$

Ta aplikacja sama w sobie nie oferuje żadnych funkcji, chociaż jej deweloper w opisie programu napisał, że jest ojcem trójki dzieci i nie ma wystarczających środków, aby zapewnić im godziwy byt. Kupując tę aplikację wspieramy ów mężczyznę.

7. Med School Loan Viewing App 1k – 200$

Autorem tego narzędzia, właściwie informatora, jest student jakiejś szkoły medycznej. W tej aplikacji chce on pochwalić się z użytkownikami kosztami nauki na uczelni, jaką wybrał. Druga „charytatywna” aplikacja, ponieważ pieniądze ze sprzedaży tej aplikacji będą przekazane na jego czesne.

6. Spend 200$ to SPITE – 200$

Zadaniem tej aplikacji jest wysyłanie wiadomości SMS do wybranych numerów z następującą treścią: Kupiłem aplikację SPITE. Zapłaciłem 200$. ZROBIŁEM CI TO NA ZŁOŚĆ!! Nie odnotowano żadnych pobrań tej pozycji, ale z pewnością jest ona godna uwagi.

5. The Elite Club – 200$

Aplikacja podobna do wielu wymienionych wyżej, której zadaniem jest wyłącznie prezentowanie na ekranie głównym tego, jak jesteśmy bogaci.

4. Black Diamond Club – 200$

Zainstaluj tę aplikację, aby mieć możliwość ustawienia diamentu jako widżet. Aplikacja bardzo podobna do 199 Diamond, jednak nie prezentuje „świstka” z ceną.

3. because U can1! – 200$

Następna aplikacja typu „zapłać za diamencik”.

2. Got cash? – 200$

Tradycyjnie – aplikacja „udowadniają” innym, że stać cię na aplikację za dwieście dolarów. Co ciekawe, są śmiałkowie, którzy się w nią zaopatrzyli.

1. Vuvuzela World Cup Horn Plus – 200$

Najdroższa mobilna trąbka na świecie. Zapłać 200 dolarów i poczuj klimat Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Jak zauważyliście, nie ma droższej aplikacji niż 200-dolarowej. Zakładając, że masz niezliczone pokłady pieniędzy, skusiłbyś się na zakup jednej z opisanych wyżej pozycji?