Wideo jako „żywa tapeta” Androida

Paweł 22 lutego 2011 0
Wideo jako „żywa tapeta” Androida

Już raz na HelpGSM pojawił się krótki poradnik objaśniający kwestię ustawiania strony internetowej jako tapetę Androida. Taki trick możliwy jest wyłącznie dzięki funkcji Live Wallpaper, którą Google niegdyś wdrożyło na pokład Androida. Dziś, również dzięki wykorzystaniu Live Wallpaper, będziemy ustawiać jako tapetę Androida dowolny materiał wideo.To wszystko dzięki drobnej aplikacji Video Live Wallpaper, którą można pobrać za pośrednictwem tego adresu. Po jej zainstalowaniu, jako tapetę swojego smartfona będziesz mógł ustawić niemal dowolny plik wideo. Może być to zarejestrowany twoim telefonem materiał lub coś pobranego z Sieci.

Są jednak pewne ograniczenia techniczne. Otóż nie każdy kodek i format jest zgodny z Video Live Wallpaper. Maksymalna rozdzielczość to 854×480 z osiągiem 23.976 klatek na sekundę. Możesz wybrać wideo, które osiąga nawet 30 FPS, jednak zaburzy to pracę programu. Najlepszymi kodekami dla Video Live Wallpaper są MPEG-1, MPEG-2, MJPEG oraz MPEG-4. Najgorszymi zaś h263 oraz h264. Jeśli masz wideo w formacie .mp4 lub lub .flv to postaraj się przekonwertować je do .mpg lub .avi.

Instrukcja

  1. Za pośrednictwem linka zamieszczonego powyżej pobierz aplikację Video Live Wallpaper.
  2. Zainstaluj pobrany plik .apk z aplikacją.
  3. Na ekranie głównym smartfona przytrzymaj przycisk po czym wybierz opcję Tapeta.
  4. Następnie wybierz Live Wallpaper, po czym Video Live Wallpaper.
  5. Za pomocą programu nawiguj do lokalizacji, a której znajduje się twoje wideo i naciśnij na interesującym cię pliku, aby go aktywować.

Od tej pory jako tapeta powinno figurować określone wcześniej wideo. Musisz jednak pamiętać, że tego typu zabawy powodują ogromne zużycie energii, dlatego jeśli posiadany przez ciebie smartfon ma tendencję do szybkiego rozładowywania się, to nie radzę korzystać z uroków Video Live Wallpaper.