Instalacja Androida 4.0.3 ICS na Nexusie S

Paweł 27 grudnia 2011 5
Instalacja Androida 4.0.3 ICS na Nexusie S

Jak pewnie zauważyłeś, ostatnio na HelpGSM pojawiają się poradniki dotyczące instalacji najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na różnych smartfonach. Początkowo na celownik wziąłem Sony Ericssony z linii Xperia, później wkroczył SGS2, a dziś mam przyjemność zaprezentować poradnik, w którym dowiesz się jak zainstalować Androida 4.0.3 na Nexusie S.Z telefonem Nexus S sprawa wygląda znacznie prościej niż w przypadku smartfonów wymienionych wcześniej. Google od razu po zaprezentowaniu androida Ice Cream Sandwich ogłosił, że planuje zaktualizować Nexusa S i faktycznie, aktualizacje są sukcesywnie udostępniane. Jednak to nie działa w ten sposób, że od razu aktualizowane są wszystkie dostępne na rynku Nexusy S – wszystko uzależnione jest od regionu oraz operatora.

Jeżeli jeszcze nie otrzymałeś aktualizacji, a już się nie możesz doczekać aż zostaniesz nią uraczony, zastosuj się do zamieszczonych instrukcji. Jest to w pełni oficjalny ROM Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla telefonów Nexus S (wyłącznie wersja GSM).

Instrukcja

 1. Pobierz za pośrednictwem wskazanego linka paczkę z Androidem 4.0.3 Ice Cream Sandwich dla Nexusa S.
 2. Pobrany plik .ZIP skopiuj przez USB bezpośrednio do pamięci telefonu – upewnij się, że nie skopiowałeś go do żadnego folderu.
 3. Wyłącz urządzenie. I włącz je z powrotem, naciskając tuż po przycisku Power przycisk odpowiedzialny za zwiększanie głośności.
 4. Używając przycisków głośności, nawiguj do lokalizacji RECOVERY i wybierz ją przyciskiem Power.
 5. Po chwili zostaniesz powitany ogromnym wykrzyknikiem – nic złego się nie dzieje. Po prostu przytrzymaj Power wraz z przyciskiem głośności.
 6. Właśnie znalazłeś się w trybie Recovery. Wybierz opcję update from SD card, a następnie wskaż paczkę update.zip, umieszczoną wcześniej w pamięciu urządzenia, po czym naciśnij Power, aby zatwierdzić akcję.
 7. Poczekaj chwilę, aż aktualizacja zostanie pomyślnie zainstalowana. Gdy pojawi się opcja reboot system now, wybierz ją, a po ponownym uruchomieniu telefonu ujrzysz świeżo zainstalowanego Androida Ice Cream Sandwich.

 • http://www.dawidoglaza.pl Dawid z Łodzi

  Jeszcze tylko SG Note i rewelka.

  Pozdrawiam

 • http://www.dawidoglaza.pl Dawid z Łodzi

  Jak dla mnie jeszcze tylko SG Note i rewelka :)

  Pozdrawiam

 • tomek

  witam,czy ten rom nie grzeje procesora i nie zwieksza zuzycia baterii?z tego co wiem i czytam to pojawily sie jakies problemy i aktualizacja ota zostala wstrzymana przez google do odwolania……prosze o info jak ten rom sie sprawuje waham sie nad jego wgraniem…………pozdro dla uzytkownikow nexus s i galaxy nexus

 • radoslawx

  Witam, czy tak samo zadziała z Samsung Galaxy Note N7000, proszę o ewentualny kontakt lub pomoc.
  Pozdrawiam i fajny poradnik ;]

  • Paweł

   Niestety nie. Do poradnika zostały podpięte pliki niezbędne do instalacji Androida ICS wyłącznie na Nexusie S.