Google Play Store dla Androida w wersji 3.5.15

Paweł 19 marca 2012 1
Google Play Store dla Androida w wersji 3.5.15

14. marca wspomnieliśmy co nieco o małym rebrandigu u Google’a, gdzie Android Market przemianował się w Google Play. Od tego czasu, dokładnie trzy dni temu, aplikacja zdążyła już doczekać się aktualizacji. Jeżeli ktoś jest na bieżąco, to już dawno zauważył wersję 3.5.15 dostępną do pobrania. Jednak czy opłaca się ją instalować?Nowa aplikacja Play Store wnosi dwie dość istotne nowości. Pierwszą z nich, można by stwierdzić, Google zaczerpnął od Apple’a, ponieważ chodzi o historię pobranych produktów. Teraz użytkownicy mogą przełączać między dwiema kartami aplikacji: zainstalowanymi oraz wszystkimi (dotychczas była dostępna wyłącznie opcja nr 1). Wszystkie aplikacje to nie tylko pozycje obecnie dostępne w telefonie, ale też te, które były instalowane kiedyś w przeszłości. Dzięki temu można niejako przeglądać historię pobierań z Marketu/Play Store.

Drugą nowością jest rewitalizacja systemu komentarzy. W najnowszej wersji Play Store można zarządzać segregowaniem komentarzy wg popularności, przydatności, daty, wg komentowanej wersji danej aplikacji itd. Ponadto użytkownicy raportują, że aplikacja działa ewidentnie szybciej niż poprzednia wersja.

Jeżeli komuś aktualizacja automatycznie się nie pojawiła, to Google Play Store 3.5.15 można pobrać za pośrednictwem oficjalnego konta Dropbox.