Zwiększenie możliwości aparatu w smartfonie HTC One X

Paweł 18 kwietnia 2012 0
Zwiększenie możliwości aparatu w smartfonie HTC One X

Smartfon HTC One X to jeden z tych telefonów na rynku, które możemy nazwać hi-endowymi. Poza tym, że ma świetne podzespoły, dysponuje także genialną matrycą do robienia zdjęć czy rejestrowania wideo. Niestety, użytkownicy skarżą się, że mimo świetnych specyfikacji aparatu, trzeba się naprawdę nagimnastykować, aby zrobić ładne zdjęcie. Problem został wzięty na celownik przez użytkowników forum XDA Developers, czego efektem było stworzenie specjalnej modyfikacji usuwającej software’owe problemy smartfona.Domyślnie telefon może rejestrować wideo w rozdzielczości 1080p o przepustowości 10MB/s. Modyfikacja stworzona przez członków XDA Developer zmienia ten limit z 10 do 20 MB/s, dzięki czemu obraz będzie bardziej wyraźny i płynny, choć też plik końcowy z materiałem będzie zajmował więcej miejsca. Modyfikacja uwzględnia również zdjęcia. Po jej zainstalowaniu zdjęcia będą zapisywane w nieskompresowanej formie, co także przełoży się na ich jakość. Będą bardziej wyraźne, ostrzejsze.

Aby pomyślnie skorzystać ze stworzonej modyfikacji, najpierw trzeba odblokować swojego Androida, czyli nabyć uprawnienia roota. Należy mieć też na uwadze, że jest to eksperymentalne rozwiązanie i może działać nie do końca tak, jak powinno. Autorzy przestrzegają, że modyfikacja ma drobne błędy w funkcjonowaniu, ale generalnie działa według zamierzeń.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

Instrukcja

  1. Za pośrednictwem wskazanego linka pobierz opisywaną modyfikację.
  2. Podłącz telefon do komputera przy pomocy kabla USB.
  3. Umieść paczkę .zip pobraną w pierwszym punkcie na karcie pamięci telefonu.
  4. Wyłącz telefon i gdy ten będzie całkowicie wyłączony, przytrzymaj przycisk zwiększający głośność oraz przycisk włączający urządzenia aż telefon nie uruchomi się w trybie recovery.
  5. Gdy tryb się uruchomi, wybierz opcję install zip from SD i wskaż plik zapisany w punkcie trzecim.
  6. Poczekaj aż flashowanie zostanie pomyślnie zakończone. Po uruchomieniu urządzenia modyfikacja będzie od razu aktywna.

Więcej informacji na temat przedstawionej modyfikacji, jak i przykładowe filmiki z telefonów, zarejestrowane przy pomocy modyfikacji, można uzyskać bezpośrednio na forum XDA Developers.