Zwiększenie jakości kamery w Galaxy S 3

Paweł 7 czerwca 2012 0

 

Producenci smartfonów przybrali dość bardzo dziwną taktykę polegającą na programowym zmniejszaniu technicznych możliwości konkretnych podzespołów telefonów. Robi tak HTC czy nawet Samsung. Jeżeli ktoś jest na bieżąco z oprogramowaniem dla swojego smartfona, to te większe bariery pewnie usuwa. Jeśli ktoś z was wszedł w posiadanie Samsunga Galaxy S 3 i chciałby wycisnąć z jego kamery ostatnie soki, to należy zapoznać się z modem HyperX.Stworzony przez domorosłych programistów umożliwia:

  • zwiększenie przepustowości danych podczas rejestrowania wideo w rozdzielczości 1080p, podnosząc limit z 19 do nawet 30 megabajtów na sekundę;
  • zwiększenie przepustowości danych podczas rejestrowania wideo w rozdzielczości 720p, podnosząc limit z 10 do 19 megabajtów;
  • ulepszenie jakości nagrywanego dźwięku poprzez zwiększenie przepustowości danych do 192 kbps.

Opisywana modyfikacja usuwa także niepotrzebne ograniczenie telefonu, polegające na blokowaniu używania aparatu gdy poziom baterii jest równy lub mniejszy 15 procentom. Wkrótce także HyperX ma zwiększyć ilość klatek na sekundę podczas rejestrowania wideo do 60 FPS.

Modyfikację można pobrać za pośrednictwem wskazanego adresu. Aby jednak wszystko zostało pomyślnie zainstalowane, wymagane jest wcześniejsze zrootowanie oprogramowania.