Zwiększenie głośności smartfonów z Androidem 4.0 ICS

Paweł 29 stycznia 2012 0
Zwiększenie głośności smartfonów z Androidem 4.0 ICS

Nietrudno znaleźć właścicieli smartofnów, którzy chcieliby, aby głośniki w ich zabawkach były odpowiednie do umilenia skromnej domówki, czy były zdolne do tak głośnego informowania o przychodzącym połączeniu, że nawet w trakcie pracy z młotem pneumatycznym dźwięk połączenia byłby słyszalny. Cóż, prawda jest taka, że telefoniczne głośniki mają służyć wyłącznie informowaniu o przychodzącym połączeniu, a multimedia typu wideo, gry itp. to tylko dodatek. Dla odtwarzania efektów dźwiękowych powstały słuchawki, a dziś każdy lepszy smartfon jest wyposażony w mini-jacka 3,5mm. Jednak jeśli mimo to komuś wydaje się, że głośnik w jego smartfonie jest po prostu zbyt cichy i chodzi o smartfona z Androidem 4.0, to jest pewne rozwiązanie tego problemu.Nazywa się ono Volume+ i umożliwia szczegółowe zarządzanie programi głośności urządzenia. Można zdefiniować odrębną konfigurację dźwiękową dla słuchawek zewnętrznych, głośnika, słuchawki Bluetooth itp. Aplikacja oferuje kilka różnych suwaków, pozwalających dostosowywać nie tylko głośność urządzenia, ale także natężenie tonów wysokich, tonów niskich czy innych poszczególnych częstotliwości. A jeżeli wyjdziesz z założenia, że modyfikowanie każdego suwaka z osobna jest nie dla ciebie, to Volume+ oferuje kilka stworzonych już profili w korektorze graficznym i można wybrać dowolnego z nich.

Ujmując w skrócie, dzięki Volume+ można ustawić wybrana korekcję graficzną dla wszystkich dźwięków wydobywających się z telefonu, nie tylko dla muzyki w odtwarzaczu. Można ustawić, aby sygnał połączenia był bardziej wyraźny, a głos w słuchawce Bluetooth bardziej stłumiony.

Aplikację Volume+ za darmo można pobrać przy pomocy wskazanego adresu. Potwierdzono jej zgodność z Galaxy Nexusem i według zapewnień dewelopera powinna ona współpracować z każdym innym urządzeniem działającym w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich. Wersja Volume+ dla urządzeń ze starszymi Androidami dostępna jest w Markecie.