Zwiększanie czytelności map na iOS 6

Paweł 23 listopada 2012 0

Mapy w oprogramowaniu iOS 6 są niewygodne na wiele sposobów, a jednym z aspektów powodujących to zjawisko jest małe zagęszczenie nazw ulic na mapach czy miejscowości. Jest jednak na to pewien sposób, który opisany problem do pewnego stopnia niweluje. Co więcej, rozwiązanie czeka w ustawieniach Map.Problem nie jest zauważalny w przypadku malutkich miejscowości. Niedogodność daje się we znaki spróbuje np. krakowski rynek czy nawigujecie po warszawskich ulicach. Wówczas, jak można zauważyć na screenie po lewej stronie, aplikacja wyświetla wyłącznie te bardziej istotne nazwy ulic. Pozwala to przede wszystkim na zwiększenie wyświetlanych czcionek, co pozytywnie wpływa na ogólny widok mapy.

Jednak jeśli jesteś zainteresowany większym zagęszczeniem nazw ulic na widoku mapy, to już mówię co należy zrobić.

Otwórz ustawienia iPhone’a, następnie zakładkę Mapy i zlokalizuj opcję Wielkość etykiet. Standardowo powinna być tutaj zaznaczona opcja Normalne. Jednak jeśli przestawisz ją na Małe, uzyskasz żądany tryb wyświetlania nazw ulic.

Po ponownym uruchomieniu map zobaczysz, że nazwy ulic są nieco mniejsze, ale oznaczeń jest znacznie więcej niż w przypadku standardowej wielkości etykiet.